REKLAMA
REKLAMA

MIASTO: Radni uchwalili tegoroczny budżet. 15 było za, 2 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu (FILM, DYSKUSJA, ZDJĘCIA)

MIASTO: Radni uchwalili tegoroczny budżet. 15 było za, 2 przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu (FILM, DYSKUSJA, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. We wtorek 24 stycznia radni miasta Sanoka podejmowali ważną dla mieszkańców decyzję. Procedowano bowiem uchwałę związaną z planem finansowym na 2017 rok. W tegorocznej puli jest rekordowo duża stawka, niespełna 150 mln zł. Przed kulminacyjnym momentem sesji budżetowej odbyła się dyskusja. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Rada Miasta Sanoka przyjęła budżet na 2017 rok. 15 radnych było za przyjęciem uchwały: Roman BabiakKrzysztof BanachZbigniew Daszyk, Maciej Drwięga, Ryszard Karaczkowski, Agnieszka Kornecka-MitadisAdam Kornecki, Wanda Kot, Marian Osękowski, Jakub Osika, Łukasz Radożycki, Grażyna Rogowska-Chęć, Adam Ryniak, Bolesław Wolanin i Jan Wydrzyński. Trzech radnych wstrzymało się od głosu. Byli to: Piotr Lewandowski, Teresa Lisowska i Witold Święch. Z kolei dwóch radnych zagłosowało przeciwko budżetowi na 2017 rok. Wśród nich znaleźli się: Ryszard Bętkowski i Janusz Baszak. Przewodniczący Komisji Finansowo-Gospodarczej w swoich wystąpieniach kwestionował prawidłowość procedury tworzenia budżetu. Nieobecny podczas sesji był radny Adrian Herbut.

W 2017 roku po stronie dochodów zapisano kwotę 149,5 mln zł. Jest to absolutny rekord w historii budżetu Sanoka. Trzeba jednak podkreślić, że to również wynik dotacji celowej z budżetu państwa, która przekracza 17 mln zł, z przeznaczeniem na realizowany program „Rodzina 500+”.

Tegoroczne wydatki pochłoną z kolei 148,8 mln zł. Nadwyżka wynosi zatem nieco ponad 600 tys. zł i w całości zostanie przeznaczona na spłatę kredytów przypadających na ten rok. Wysokość wszystkich rat kredytów na rok 2017 to 5,5 mln zł.

burmistrz

Burmistrz Tadeusz Pióro podczas sesji budżetowej 24 stycznia 2017 roku

Zobacz projekt budżetu z listopada 2016 r.

24-01-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)