REKLAMA
REKLAMA

Minister Błaszczak spotkał się ze służbami mundurowymi (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w spotkaniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem.

W środę 4 października Szef MSWiA spotkał się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu z przedstawicielami służb mundurowych podległych ministerstwu.

Szefowie służb z terenu województwa Podkarpackiego przedstawili Ministrowi informacje o dotychczasowych efektach realizacji „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” na terenie Podkarpacia.

Podczas spotkania, Straż Graniczną reprezentował Z – ca Komendanta Głównego SG Marek Małkowski. Natomiast Z – ca Komendanta BiOSG ds. Logistycznych płk SG Marek Głuszczak omówił inwestycje, które zostały już w Bieszczadzkim OSG zrealizowane oraz te, które są zaplanowane w najbliższym czasie. Plany dotyczą m.in. rozbudowy Placówki SG w Hermanowicach oraz budowy nowych wież obserwacyjnych.

Szef MSWiA podczas swojego wystapienia podkreślił, że zarówno inwestycje infrastrukturalne jak też te związane z wyposażeniem funkcjonariuszy w nowoczesny sprzęt mają jeden wspólny cel – zapewnić bezpieczeństwo obywatelom Polski.

W spotkaniu z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wzięli udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przedstawiciele służb mundurowych, podkarpaccy parlamentarzyści, władze samorządowe powiatu oraz przedstawiciele PWSW.

Źródło: BiOSG

06-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)