REKLAMA
REKLAMA

Najmłodsi sanoczanie z Przedszkola nr 1 wiedzą jak ważne jest oddawanie szpiku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Przedszkolu nr 1 w Sanoku odbyła się 2. edycja akcji „Zostań dawcą szpiku”. Ponadto, we wszystkich grupach, najmłodsi sanoczanie brali udział w zajęciach, których celem było przybliżenie idei ratowania życia poprzez oddawanie szpiku. Wkrótce, najstarsze przedszkolaki wezmą udział w międzygrupowym konkursie wiedzy w tym zakresie.

To druga edycja akcji „Zostań dawcą szpiku” w naszym przedszkolu. Zachęcamy rodziców i osoby z zewnątrz do rejestracji w banku dawców szpiku. W placówce pojawiło się wiele osób, padło sporo pytań. Duża grupa zdecydowała się na pobranie wymazu. W przeciągu 1,5 miesiąca przesłana zostanie do nich wiadomość, czy mogą zostać dawcami – relacjonuje Magdalena Paszta, nauczyciel w Przedszkolu nr 1 w Sanoku. – Koordynatorem akcji była pani Edyta Wilk z PWSZ w Sanoku. Jest o na związana z fundacją DKMS i pomaga nam drugi rok z rzędu.

Od dwóch lat, przedszkolna „jedynka” bierze udział w ogólnopolskim programie „Bezpieczne Przedszkole”. W jego ramach, we wszystkich grupach przeprowadzono zajęcia poruszające temat ratowania życia poprzez oddawanie szpiku. W najbliższych dniach przeprowadzony zostanie konkurs „Przeszczep drugie życie”. Wezmą w nich udział 5 i 6-latkowie.

2

Foto: materiały nadesłane

30-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)