REKLAMA
REKLAMA

Najpierw pili. Później pobili i okradli współbiesiadnika

SANOK / PODKARPACIE. Mężczyźni, którzy pobili 68-latka, a następnie zabrali mu pieniądze i telefon, zostali zatrzymani przez policjantów. Sprawcy postanowieniem sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Do zdarzenia doszło 5 marca br. na ul. Konarskiego w Sanoku. W jednym z domów, 68-letni mężczyzna pił alkohol wspólnie z kilkoma innymi osobami. Relacje uczestników były dobre, dopóki nie skończył się alkohol. Wtedy trzej mężczyźni, zaczęli atakować gospodarza domu oraz 68-latka, usiłując wymusić kupienie kolejnej butelki trunku. W pewnym momencie agresję wyładowali na 68-letnim mężczyźnie. Pobili go, a następnie zabrali mu z kieszeni pieniądze w kwocie 7500 zł oraz telefon komórkowy. Pieniądze w obecności pokrzywdzonego podzielili równo pomiędzy siebie i opuścili dom.

Pokrzywdzony znał sprawców jedynie z przezwisk, którymi się posługiwali. Nie przeszkodziło to jednak sanockim policjantom, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili dane napastników. Sprawcami rozboju okazali się trzej mężczyźni w wieku 26, 39 i 44 lat. Byli oni już wcześniej karani za podobne przestępstwa, a także za włamania, kradzieże i groźby karalne.

Decyzją sądu wszyscy trzej sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

table-604608_960_720

KPP Sanok

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)