REKLAMA
REKLAMA

Najpierw pili. Później pobili i okradli współbiesiadnika

SANOK / PODKARPACIE. Mężczyźni, którzy pobili 68-latka, a następnie zabrali mu pieniądze i telefon, zostali zatrzymani przez policjantów. Sprawcy postanowieniem sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Do zdarzenia doszło 5 marca br. na ul. Konarskiego w Sanoku. W jednym z domów, 68-letni mężczyzna pił alkohol wspólnie z kilkoma innymi osobami. Relacje uczestników były dobre, dopóki nie skończył się alkohol. Wtedy trzej mężczyźni, zaczęli atakować gospodarza domu oraz 68-latka, usiłując wymusić kupienie kolejnej butelki trunku. W pewnym momencie agresję wyładowali na 68-letnim mężczyźnie. Pobili go, a następnie zabrali mu z kieszeni pieniądze w kwocie 7500 zł oraz telefon komórkowy. Pieniądze w obecności pokrzywdzonego podzielili równo pomiędzy siebie i opuścili dom.

Pokrzywdzony znał sprawców jedynie z przezwisk, którymi się posługiwali. Nie przeszkodziło to jednak sanockim policjantom, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili dane napastników. Sprawcami rozboju okazali się trzej mężczyźni w wieku 26, 39 i 44 lat. Byli oni już wcześniej karani za podobne przestępstwa, a także za włamania, kradzieże i groźby karalne.

Decyzją sądu wszyscy trzej sprawcy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

table-604608_960_720

KPP Sanok

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)