REKLAMA
REKLAMA

Nie wiedział, że przemyca? Kontrabanda ukryta w butli gazowej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nie wiedział, że wiezie nielegalne papierosy i że samochód jest przerobiony do przemytu – tak tłumaczył się ukraiński kierowca, który przewoził przez granicę 740 paczek papierosów. Kontrabandę ukrytą w przerobionej butli gazowej i zbiorniku paliwa wykryli funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce.

Rankiem 25 kwietnia br. na przejście graniczne w Medyce wjechał samochód osobowy marki VW Sharan, za kierownicą którego zasiadał ob. Ukrainy. Mężczyzna skierował się na pas „nic do oclenia”.  Mimo deklaracji kierowcy, że nie wiezie towarów podlegających obowiązkowi zgłoszenia celnego, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Medyce skierowali samochód do szczegółowej rewizji. W trakcie kontroli okazało się, że w samochodzie na podkarpackich numerach rejestracyjnych dokonano przeróbki butli gazowej i zbiornika paliwa. Miejsca te zostały wykorzystane do przemytu 740 paczek papierosów.

Kierowca nie przyznał się do własności przemycanego towaru. Zeznał, że samochód kupił kilka tygodni temu i nie wiedział, że znajdują się w nim papierosy.

Przemytnikowi grozi wysoka grzywna, przepadek papierosów oraz utrata samochodu przystosowanego do przemytu.

Minionej doby funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili m.in. blisko 63 tys. sztuk papierosów, 30 litrów alkoholu, 105 litrów paliwa,  7,5 kg bursztynu, wszczęli 40 spraw karnych skarbowych oraz nałożyli 10 mandatów.  W większości przypadków sprawcy to obywatele Ukrainy.

fot. OC Medyka

fot. OC Medyka (1)

źródło: rachm. Edyta Chabowska, Izba Administracji Skarbowej

27-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)