REKLAMA
REKLAMA

Niezawodne nosy psów znowu wygrały z przemytem

Ponad 4 tys. paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego wspierani przez Arisa i Inkę- psy wyszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych. Nielegalny towar został wykryty w osobowym mercedesie i kursowym autokarze jadącym z Ukrainy do Warszawy.

Do licznych skrytek w mercedesie, który przekraczał polsko-ukraińską granicę w Korczowej doprowadził funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej pies Aris. Owczarek niemiecki, który od 3 lat wspiera funkcjonariuszy w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych, w charakterystyczny sposób zaznaczył miejsca, w których znajdowały się papierosy. Do ukrycia 3 600 paczek papierosów różnych marek posłużyły kierowcy przerobione progi pojazdu, zbiornik paliwa oraz podłoga bagażnika.

Aris

Aris

Kierujący pojazdem mężczyzna usłyszał zarzut popełnienie przestępstwa karnego – skarbowego. Do prowadzonego postępowania zatrzymane zostały nie tylko papierosy, ale także przystosowany do przemytu samochód.

Niespełna 2-letnią Inkę, która od kilku miesięcy pracuje w strukturach podkarpackiej Służby Celno- Skarbowej (KAS), zainteresował natomiast dach autokaru wjeżdżającego do Polski przez przejście graniczne w Budomierzu.
W miejscu wskazanym przez Inkę, funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego wykryli 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do własności nielegalnego towaru przyznał się ukraiński kierowca autokaru, który złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności i tytułem wpłacił kwotę 6 900 zł.

Inka

Inka

Obecnie w woj. podkarpackim pracuje 20 psów, które wspierają funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i narkotyków. Są wśród nich najbardziej popularne rasy psów pracujących w Służbie Celno-Skarbowej tj. labradory i owczarki niemieckie ale także zwinne, niewielkich rozmiarów psy rasy Jack Russell terier.

Kolejne psy trafią do służby w podkarpackiej KAS jeszcze w tym roku.

fot. KAS (2)

fot. KAS (1)

KAZ Rzeszów

15-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)