REKLAMA
REKLAMA

O wypadku hokeistów STSu w archiwalnym materiale video. Wspomnienia zawodników, którzy byli w autobusie (FILM)

O wypadku hokeistów STSu w archiwalnym materiale video. Wspomnienia zawodników, którzy byli w autobusie (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Co roku, 23 stycznia kibice sanockiego hokeja pogrążają się w smutku wracając pamięcią do wydarzeń sprzed 22 lat, kiedy doszło do tragicznego wypadku autobusu wiozącego drużynę STSu. Kilka dni temu, w sieci pojawił się archiwalny materiał video zrealizowany przez lokalne media tuż po dramatycznym zdarzeniu.

23 stycznia 2017 roku minęły 22 lata od tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły sanockim środowiskiem sportowym. Wracający z meczu w Sosnowcu hokeiści STSu mieli wypadek, w którym zginął jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków Piotr Milan. Nie przeżyli również podróżujący z drużyną Izabela Suska i Tomasz Och.

Do wypadku doszło 20 km od Sanoka, w miejscowości Gniewoszówka niedaleko Rymanowa. Uderzony silnym podmuchem wiatru autobus przewożący drużynę wpadł w poślizg na oblodzonej drodze. Kolejny podmuch sprawił, że pojazd stoczył się ze skarpy i przewrócił na dach. Trzy osoby, które zginęły wypadły z rozbitymi szybami i zostały przygniecione przez autobus.

źródło: Red., Youtube.com / kanał: Piotr Makarski

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

22 lata temu sportowy Sanok zapłakał… W wypadku zginął hokeista STSu Piotr Milan (FILM, ZDJĘCIA)

20 stycznia 2015 roku. Ciarko PBS Bank KS Sanok podejmował MUKS Podhale Nowy Targ w Polskiej Hokej Lidze. Przed meczem zawodnicy obu zespołów minutą ciszy upamiętniają Piotra Milana, Izabelę Suską i Tomasza Ocha.

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)