REKLAMA
REKLAMA

Pogranicznicy z Sanoka nie dali się oszukać Ukraińcom. Decyzje o opuszczeniu Polski

SANOK / PODKARPACIE. W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cztery przypadki wyłudzenia przez obywateli Ukrainy wiz z prawem do pracy w celu przedostania się na Zachód Europy. W trzech przypadkach interweniowali pogranicznicy z Sanoka.


Funkcjonariusze z Placówki SG w Wojtkowej podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski ujawnili, że 36 – letnia obywatelka Ukrainy posiadała wizę pracowniczą, która obligowała ją do podjęcia pracy na terenie województwa mazowieckiego. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami SG przyznała, że w rezultacie zamierzała dostać się do Włoch i tam podjąć nielegalną pracę.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku ujawnili aż 3 przypadki posłużenia się wyłudzonymi wizami pracowniczymi. 50 – letni obywatel Ukrainy aby otrzymać wizę przedstawił podrobione zaproszenie – zgodnie z którym miał rzekomo podjąć pracę na terenie województwa opolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem.

Z kolei dwóch obywateli Ukrainy w wieku 25 i 32 lata, skontrolowanych również przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sanoku, pomimo wiz uprawniających ich do pracy w Polsce, nie zgłosili się do swoich pracodawców w województwie mazowieckim i łódzkim, gdyż ich rzeczywistym celem był wyjazd do krajów Europy Zachodniej.

Obywatele Ukrainy, skontrolowani przez funkcjonariuszy SG z Wojtkowej i z Sanoka, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia Polski z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren naszego kraju przez okres 6 miesięcy.

14-110406

źródło: BiOSG

24-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)