REKLAMA
REKLAMA

Pogranicznicy z Sanoka nie dali się oszukać Ukraińcom. Decyzje o opuszczeniu Polski

SANOK / PODKARPACIE. W ostatnich dniach funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cztery przypadki wyłudzenia przez obywateli Ukrainy wiz z prawem do pracy w celu przedostania się na Zachód Europy. W trzech przypadkach interweniowali pogranicznicy z Sanoka.


Funkcjonariusze z Placówki SG w Wojtkowej podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski ujawnili, że 36 – letnia obywatelka Ukrainy posiadała wizę pracowniczą, która obligowała ją do podjęcia pracy na terenie województwa mazowieckiego. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami SG przyznała, że w rezultacie zamierzała dostać się do Włoch i tam podjąć nielegalną pracę.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku ujawnili aż 3 przypadki posłużenia się wyłudzonymi wizami pracowniczymi. 50 – letni obywatel Ukrainy aby otrzymać wizę przedstawił podrobione zaproszenie – zgodnie z którym miał rzekomo podjąć pracę na terenie województwa opolskiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem.

Z kolei dwóch obywateli Ukrainy w wieku 25 i 32 lata, skontrolowanych również przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sanoku, pomimo wiz uprawniających ich do pracy w Polsce, nie zgłosili się do swoich pracodawców w województwie mazowieckim i łódzkim, gdyż ich rzeczywistym celem był wyjazd do krajów Europy Zachodniej.

Obywatele Ukrainy, skontrolowani przez funkcjonariuszy SG z Wojtkowej i z Sanoka, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do opuszczenia Polski z jednoczesnym zakazem wjazdu na teren naszego kraju przez okres 6 miesięcy.

14-110406

źródło: BiOSG

24-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)