REKLAMA
REKLAMA

Policyjny pies, ślady odcisków palców i radiowozy. „Bezpieczne wakacje” w sanockiej komendzie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Sanockich policjantów odwiedzili uczestnicy półkolonii zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Sanoku. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”. Była to okazja, aby przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa, jak również z bliska przyjrzeć się pracy policjantów oraz poznać elementy wyposażenia służbowego.


We wtorek sanoccy policjanci gościli dzieci z półkolonii zorganizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział w Sanoku. Wizyta zorganizowana została w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”.

Spotkanie rozpoczęło się przeprowadzeniem pogadanki przez policjantki z zespołu ds. profilaktyki społecznej, na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zagrożeń, z jakimi może spotkać się młody człowiek podczas niewłaściwej zabawy, w domu, czy też na ulicy.

303-135476

Kolejną atrakcją było spotkaniem z policyjnym przewodnikiem psa, który przedstawił swojego podopiecznego – Szarika. Przewodnik opowiadał o szkoleniu oraz ćwiczeniach, jakie wykonuje się z psem policyjnym. Wspomniał również o prawidłowym zachowaniu w przypadku spotkania z agresywnym zwierzęciem.

Następnie policjanci pokazali uczestnikom radiowozy. Każdy mógł wejść do środka i poczuć się jak prawdziwy policjant. Niemałym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja policyjnego sprzętu wykorzystywanego do zabezpieczania imprez masowych.

Ostatnim etapem zwiedzania jednostki był pokaz zabezpieczania śladów wykonany przez technika kryminalistyki. Każde dziecko na pamiątkę wizyty w komendzie otrzymało odbitki swoich linii papilarnych.

źródło: KPP Sanok

07-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)