REKLAMA
REKLAMA

Przemyśl wzbogaci się o 15 nowych autosanów. Podpisano umowy (ZDJĘCIA)

SANOK, PRZEMYŚL / PODKARPACIE. 15 listopada br. prezydent Przemyśla Robert Choma oraz prezes firmy Autosan Michał Stachura podpisali umowy na dostawy 13 miejskich autobusów SANCITY 12LF z silnikami diesla oraz 2 SANCITY 12LF CNG zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Uroczystość podpisania dokumentów miała miejsce w zabytkowym przemyskim ratuszu. Wzięli w niej udział także: Stanisław Kruczek, członek zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Alicja Chuchra, prezes zarządu MZK Przemyśl.

Prezydent Robert Choma wyraził zadowolenie, że to właśnie AUTOSAN będzie dostawcą autobusów dla Przemyśla. Z kolei Stanisław Kruczek w swoim wystąpieniu pogratulował prezydentowi miasta rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, a spółce AUTOSAN jego wygrania. Następnie głos zabrał Michał Stachura, prezes fabryki, który nawiązując do historii stwierdził, że obydwa miasta Przemyśl i Sanok do tej pory łączyła rzeka San oraz górzyste ukształtowanie terenu, a obecnie będą łączyć również autobusy.

W Polskiej Grupie Zbrojeniowej, której częścią jest AUTOSAN, podobnie jak w niedźwiedziu znajdującym się w herbie Przemyśla, drzemie ogromny potencjał, który jest gwarancją dokonania dobrego wyboru – podkreślił Michał Stachura.

Zgodnie z wymaganiami zamawiającego, autobusy są przyjazne dla środowiska, wygodne dla pasażerów, a także gwarantują komfort pracy kierowcom. Ich parametry techniczne umożliwiają płynną i bezawaryjną obsługę komunikacji pasażerskiej, nawet w mieście tak wymagającym pod względem komunikacyjnym jak Przemyśl. Dla autobusów AUTOSAN teren górzysty jest naturalnym środowiskiem, ponieważ z takiego się wywodzą. Z pewnością w Przemyślu poradzą sobie doskonale.

Wszystkie zakontraktowane autobusy ze znakiem bociana pojawią się na ulicach zabytkowego Przemyśla, miasta na siedmiu wzgórzach, do końca sierpnia przyszłego roku.

Symbol Przemyśla – niedźwiedź, to siła, odwaga i wytrwałość. Bocian – Symbol AUTOSANU, to szczęście, powodzenie i nadzieja. Połączenie tych symboli to nic innego, jak szczęśliwa wróżba dla obu stron.

źródło: Autosan

15-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)