REKLAMA
REKLAMA

Przemyśl wzbogaci się o 15 nowych autosanów. Podpisano umowy (ZDJĘCIA)

SANOK, PRZEMYŚL / PODKARPACIE. 15 listopada br. prezydent Przemyśla Robert Choma oraz prezes firmy Autosan Michał Stachura podpisali umowy na dostawy 13 miejskich autobusów SANCITY 12LF z silnikami diesla oraz 2 SANCITY 12LF CNG zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Uroczystość podpisania dokumentów miała miejsce w zabytkowym przemyskim ratuszu. Wzięli w niej udział także: Stanisław Kruczek, członek zarządu Województwa Podkarpackiego oraz Alicja Chuchra, prezes zarządu MZK Przemyśl.

Prezydent Robert Choma wyraził zadowolenie, że to właśnie AUTOSAN będzie dostawcą autobusów dla Przemyśla. Z kolei Stanisław Kruczek w swoim wystąpieniu pogratulował prezydentowi miasta rozstrzygnięcia postępowania przetargowego, a spółce AUTOSAN jego wygrania. Następnie głos zabrał Michał Stachura, prezes fabryki, który nawiązując do historii stwierdził, że obydwa miasta Przemyśl i Sanok do tej pory łączyła rzeka San oraz górzyste ukształtowanie terenu, a obecnie będą łączyć również autobusy.

W Polskiej Grupie Zbrojeniowej, której częścią jest AUTOSAN, podobnie jak w niedźwiedziu znajdującym się w herbie Przemyśla, drzemie ogromny potencjał, który jest gwarancją dokonania dobrego wyboru – podkreślił Michał Stachura.

Zgodnie z wymaganiami zamawiającego, autobusy są przyjazne dla środowiska, wygodne dla pasażerów, a także gwarantują komfort pracy kierowcom. Ich parametry techniczne umożliwiają płynną i bezawaryjną obsługę komunikacji pasażerskiej, nawet w mieście tak wymagającym pod względem komunikacyjnym jak Przemyśl. Dla autobusów AUTOSAN teren górzysty jest naturalnym środowiskiem, ponieważ z takiego się wywodzą. Z pewnością w Przemyślu poradzą sobie doskonale.

Wszystkie zakontraktowane autobusy ze znakiem bociana pojawią się na ulicach zabytkowego Przemyśla, miasta na siedmiu wzgórzach, do końca sierpnia przyszłego roku.

Symbol Przemyśla – niedźwiedź, to siła, odwaga i wytrwałość. Bocian – Symbol AUTOSANU, to szczęście, powodzenie i nadzieja. Połączenie tych symboli to nic innego, jak szczęśliwa wróżba dla obu stron.

źródło: Autosan

15-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)