REKLAMA
REKLAMA

REGION: Uruchomiono filię Krajowej Szkoły Skarbowej. Ośrodek będzie szkolił specjalistyczną kadrę (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. 18 października br. w Przemyślu z udziałem Szefa Krajowej Administracji Skarbowej odbyło się uroczyste otwarcie filii Krajowej Szkoły Skarbowości. W placówce odbywać się będą specjalistyczne szkolenia przygotowujące kadrę KAS do pracy w służbie publicznej i podnoszące jej kompetencje. Przemyska filia KSS jest jednym z sześciu ośrodków szkoły działających w kraju i będzie specjalizować się w szkoleniach z zakresu ochrony wschodniej granicy lądowej UE.

Uroczyste otwarcie filii Krajowej Szkoły Skarbowości odbyło się zgodnie z ceremoniałem Krajowej Administracji Skarbowej.

Obecny na uroczystości sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś podkreślił, że KSS ma przygotować pracowników KAS do jak najlepszej pracy w służbie publicznej i realizacji zadań stawianych Krajowej Administracji Skarbowej. W swoim wystąpieniu podkreślił, że działalność szkoły, również filii w Przemyślu, wzmocni merytoryczne przygotowanie pracowników i funkcjonariuszy KAS, przez co przyczyni się do poprawy sprawności i skuteczności działania urzędów administracji publicznej.

W uroczystości wzięli udział także parlamentarzyści, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, przedstawiciele Ministerstwa Finansów: Dyrektor Departamentu Finansów i księgowości Katarzyna Garnys oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu, Logistyki i Kadr KAS Katarzyna Szweda, kierownictwo i pracownicy Krajowej Szkoły Skarbowości, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie podkom. Grzegorz Skowronek, Naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu mł. insp. Andrzej Pasternak, przedstawiciele władz miasta Przemyśla, służb i instytucji współpracujących z KAS, księża kapelani Krajowej Administracji Skarbowej a także Rektor Państwowej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Poświęcenia nowo otwieranego obiektu dokonał ks. arcybiskup Józef Michalik.

Podczas uroczystego otwarcia, Dyrektor Krajowej Szkoły Skarbowości Arkadiusz Batóg powiedział, że w przemyskiej filii będą realizowane m.in. specjalistyczne szkolenia do mianowania na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Służby Celno-Skarbowej, z zakresu służby przygotowawczej czy szkolenia z zagadnień podatkowych. W swoim wystąpieniu podkreślił, że docelowo filia w Przemyślu stanie się wyspecjalizowaną jednostką realizującą szkolenia z zakresu ochrony wschodniej granicy lądowej Unii Europejskiej, w tym z tematyki analizy ryzyka, przeszukania kontenerów, pojazdów osobowych i ciężarowych czy środków odurzających i narkotyków.

Podczas uroczystości Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz odczytał także list skierowany do uczestników uroczystości przez Marszałka Sejmu RP Marka Kuchcińskiego:

Ten rok jest niewątpliwie przełomowy dla polskiej administracji skarbowej. Jej głęboka reforma zwiększyła efektywność służby, tak znaczącej dla stanu finansów publicznych oraz siły i sprawności naszego państwa. Utworzenie w tym samym czasie Krajowej Szkoły Skarbowości było odpowiedzią na potrzeby specjalistycznego przygotowania i doskonalenia kadr KAS.

Uroczystości towarzyszyła także czasowa wystawa dotycząca św. Mateusza- patrona funkcjonariuszy i pracowników Krajowej Administracji Skarbowej.

Siedziba przemyskiej filii zlokalizowana jest na terenie Parku Lubomirskich. Dzięki współpracy z PWSW w Przemyślu i wykonaniu prac adaptacyjnych w budynku Kolegium Nowe, filia dysponuje 3 salami wykładowymi wyposażonymi w multimedialny sprzęt mogącymi pomieścić 84 osoby a także 54 miejscami noclegowymi.

Podczas uroczystości podkreślano, że Krajowa Szkoła Skarbowości organizuje szkolenia dla ponad 60 tys. pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji skarbowej. Rocznie są to szkolenia stacjonarne dla około 30 tys. osób oraz szkolenia e-learningowe dla ok. 50 tys. uczestników.

W ramach współpracy międzynarodowej Krajowa Szkoła Skarbowości współpracuje z Komisją Europejską i szkołami skarbowymi w Wielkiej Brytanii, Austrii, Estonii, Finlandii, Szwecji i na Węgrzech. Współpraca ta dotyczy opracowywania i wdrażania unijnego planu działań edukacyjnych dla kadr skarbowości oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk edukacyjnych.

źródło: KAS
foto: M. Hamryszczak

20-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)