REKLAMA
REKLAMA

REGION: Wpadli z kradzionymi samochodami (ZDJĘCIA)

REGION / PODKARPACIE. Dwa samochody o łącznej wartości 260 tysięcy złotych zatrzymali  funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Zostały one skradzione zaledwie kilka dni temu poza granicami Polski.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Medyce współdziałając z funkcjonariuszami policji z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu zatrzymali dwa samochody pochodzące z kradzieży. Jeden z nich to Mercedes Vito (r. prod. 2016) o wartości 220 tysięcy złotych, a drugi to Renault Scenic (r. prod. 2012) oszacowany na 40 tysięcy złotych. Oba samochody były zaparkowane na parkingu w okolicach przejścia granicznego w Medyce. Funkcjonariusze ustalili, że pojazdy zostały skradzione zaledwie kilka dni wcześniej: Mercedes w Andorze a Renault na terytorium Holandii .

14-109085

Sprawy zostały przekazane do dalszego prowadzenia funkcjonariuszom policji.

Zatrzymania kradzionych pojazdów to m.in. wynik skutecznego działania funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddział Straży Granicznej z Zespołu ds. Przeciwdziałania Przestępczości Samochodowej. Zespół istnieje od 2015 r. a w jego skład wchodzą strażnicy graniczni z placówek (przede wszystkim tych z przejściami granicznymi) oraz z komendy oddziału – specjaliści w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej. Zespół współpracuje również z funkcjonariuszami służb policyjnych i granicznych z krajów Unii Europejskich.

14-109084

Funkcjonariuszy z Zespołu ds. Przeciwdziałania Przestępczości Samochodowej wspomagają funkcjonariusze reprezentujący europejskie służby graniczne oddelegowani do BiOSG w ramach operacji organizowanych przez Agencję FRONTEX.

Zespół ds. Przestępczości Samochodowej BiOSG ma na koncie liczne sukcesy. Wartość zabezpieczonych przez nich pojazdów to kilka milionów złotych – w ubiegłym roku zatrzymano 134 samochody o wartość ponad 7 milionów złotych. Z wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy SG wchodzących w skład zespołu korzystają często inne służby.

14-109086

źródło: BiOSG

31-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)