REKLAMA
REKLAMA

REMONTY DRÓG: Głowackiego już w nowej odsłonie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończyły się prace na ulicy Głowackiego. Dziurawe chodniki i zniszczona nawierzchnia zostały zastąpione nowymi. Czy mieszkańcy mogą już przestać drżeć o amortyzatory swoich pojazdów?

Doczekaliśmy się wreszcie odnowy kolejnego odcinka drogi. Remonty w tamtej części Sanoka trwają od kilku lat. Rok temu na ulicy Głowackiego została położona nowa nawierzchnia od torów kolejowych do zakrętu na ulicę 800-lecia. W tym roku przyszła kolej na następny fragment. Na początku została wymieniona sieć wodociągowa, potem zaś pracownicy przeprowadzili gruntowny remont chodników. Prace zakończyło położenie nowej nawierzchni.

Wykonawca zakończył prace remontowe jezdni i chodnika na Głowackiego, więc najpóźniej w przeciągu kilku dni droga zostanie oficjalnie oddana do użytku – mówi Marta Buczek z Wydziału Inwestycji i Remontów Kapitalnych Urzędu Miasta. – Cała inwestycja kosztowała 209 tysięcy złotych – dodaje.

Remont zniszczonej nawierzchni ucieszył mieszkańców.

Ta droga była po prostu straszna – mówi Sebastian, który kiedyś tamtędy jeździł – Przestałem jeździć przez Głowackiego w obawie o swój motocykl. Jednak teraz, po remoncie, z chęcią się tam wybiorę – przekonuje mieszkaniec Stróży Małych.

Trzeba jednak pamiętać, że nieodnowiony pozostał jeszcze długi fragment drogi. Nawierzchnia jest tam dziurawa, a chodniki nierówne, wyboiste i zarośnięte chwastami. Zanim ulica Głowackiego osiągnie pełną świetność, minie jeszcze trochę czasu.


Ten fragment Głowackiego nadal oczekuje na swoją kolej

foto/tekst: B. Jaklik

26-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)