REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Budowa basenów idzie zgodnie z planem. Pieniądze z Warszawy szybciej niż zakładano

SANOK / PODKARPACIE. Ostatnia sesja nadzwyczajna w mieście (5 bm.) dotyczyła zmiany uchwały budżetowej. Konkretnie wprowadzenia dodatkowych środków przeznaczonych przez Ministerstwo Sportu, na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku.

tp

Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka

– Pierwotnie miejska kasa, w 2017 roku, miała zostać zasilona dotacją z Ministerstwa Sportu w wysokości 2,9 mln zł. Pozostałe środki miały wpłynąć w roku 2018. Z racji tego, że budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu idzie bardzo sprawnie, udało się nam uzyskać dodatkową dotację 3,1 mln zł jeszcze w tym roku – wyjaśnia Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

W sumie inwestycję wartą około 38 mln zł ministerstwo wspiera w 40%, czyli około 15 mln zł. W 2018 roku pozostanie więc jeszcze 9 mln zł.

– Wykonawca otrzyma szybciej pieniądze, co również jest plusem dla przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że inwestycja jest zaawansowana w 30% i te pieniądze nie są przekazywane na poczet przyszłych prac, ale tych wykonanych – dodaje burmistrz.

Program Ministerstwa Sportu, z którego miasto uzyskało dotację, zakładał dofinansowanie inwestycji do 50% kosztów.

pu

Piotr Uruski, Poseł na Sejm RP

– Przesunięcie środków z roku 2018 na 2017 wynika także z tego, że inne samorządy realizujące zadania, z tego samego programu, mają opóźnienia w swoich inwestycjach i ministerstwo ma wolne środki jeszcze w tym roku. Budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku postępuje pełną parą i było zasadne przekazanie większej puli nieco szybciej – precyzuje Piotr Uruski, Poseł na Sejm RP, członek sejmowej Komisji Kultury Fizycznej,Sportu i Turystyki.

– 40% dofinansowania dla tej inwestycji to już spory sukces. Mogę jednak zapewnić, że w 2018 roku będziemy starać się o dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Sportu dla CRiS  – deklaruje Poseł Ziemi Sanockiej.

 Ministerstwo Sportu to nie jedyny podmiot, u którego miasto ubiegało się o dotację. Montaż finansowy ciągle trwa.

– Mamy zabezpieczone własne środki. Chcemy jednak, aby Centrum Rehabilitacji i Sportu było wybudowane, w jak największym procencie, ze środków zewnętrznych. Mamy złożone wnioski do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina i Ministerstwa Rozwoju. Będziemy składać kolejne, w tym również do do Ministerstwa Sportu – podkreśla burmistrz Pióro.

Dla formalności, radni uchwałę podczas sesji, przyjęli 18 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się”.

Całość Centrum Rehabilitacji i Sportu ma być kompleksowo dopasowana do infrastruktury posiadanych obiektów, tworząc kompleks obiektów zapewniających odnowę biologiczną i rehabilitację.

Projekt obejmuje budowę wewnętrznego 8-torowego basenu sportowo-rehabilitacyjnego, widowni – 150 miejsc, gabinetów odnowy biologicznej, pomieszczeń do rehabilitacji i masażu, zaplecza sanitarno-szatniowego, zewnętrznego basenu rehabilitacyjnego oraz sportowego, siłowni zewnętrznej, boiska do piłki plażowej.

mp

IMG_1930


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Prace wykonane w 30%. Raport z budowy basenów (FILM, ZDJĘCIA)

07-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)