REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Budowa basenów idzie zgodnie z planem. Pieniądze z Warszawy szybciej niż zakładano

SANOK / PODKARPACIE. Ostatnia sesja nadzwyczajna w mieście (5 bm.) dotyczyła zmiany uchwały budżetowej. Konkretnie wprowadzenia dodatkowych środków przeznaczonych przez Ministerstwo Sportu, na budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku.

tp

Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka

– Pierwotnie miejska kasa, w 2017 roku, miała zostać zasilona dotacją z Ministerstwa Sportu w wysokości 2,9 mln zł. Pozostałe środki miały wpłynąć w roku 2018. Z racji tego, że budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu idzie bardzo sprawnie, udało się nam uzyskać dodatkową dotację 3,1 mln zł jeszcze w tym roku – wyjaśnia Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

W sumie inwestycję wartą około 38 mln zł ministerstwo wspiera w 40%, czyli około 15 mln zł. W 2018 roku pozostanie więc jeszcze 9 mln zł.

– Wykonawca otrzyma szybciej pieniądze, co również jest plusem dla przedsiębiorstwa. Pamiętajmy, że inwestycja jest zaawansowana w 30% i te pieniądze nie są przekazywane na poczet przyszłych prac, ale tych wykonanych – dodaje burmistrz.

Program Ministerstwa Sportu, z którego miasto uzyskało dotację, zakładał dofinansowanie inwestycji do 50% kosztów.

pu

Piotr Uruski, Poseł na Sejm RP

– Przesunięcie środków z roku 2018 na 2017 wynika także z tego, że inne samorządy realizujące zadania, z tego samego programu, mają opóźnienia w swoich inwestycjach i ministerstwo ma wolne środki jeszcze w tym roku. Budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku postępuje pełną parą i było zasadne przekazanie większej puli nieco szybciej – precyzuje Piotr Uruski, Poseł na Sejm RP, członek sejmowej Komisji Kultury Fizycznej,Sportu i Turystyki.

– 40% dofinansowania dla tej inwestycji to już spory sukces. Mogę jednak zapewnić, że w 2018 roku będziemy starać się o dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Sportu dla CRiS  – deklaruje Poseł Ziemi Sanockiej.

 Ministerstwo Sportu to nie jedyny podmiot, u którego miasto ubiegało się o dotację. Montaż finansowy ciągle trwa.

– Mamy zabezpieczone własne środki. Chcemy jednak, aby Centrum Rehabilitacji i Sportu było wybudowane, w jak największym procencie, ze środków zewnętrznych. Mamy złożone wnioski do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina i Ministerstwa Rozwoju. Będziemy składać kolejne, w tym również do do Ministerstwa Sportu – podkreśla burmistrz Pióro.

Dla formalności, radni uchwałę podczas sesji, przyjęli 18 głosami „za”, przy 1 „wstrzymującym się”.

Całość Centrum Rehabilitacji i Sportu ma być kompleksowo dopasowana do infrastruktury posiadanych obiektów, tworząc kompleks obiektów zapewniających odnowę biologiczną i rehabilitację.

Projekt obejmuje budowę wewnętrznego 8-torowego basenu sportowo-rehabilitacyjnego, widowni – 150 miejsc, gabinetów odnowy biologicznej, pomieszczeń do rehabilitacji i masażu, zaplecza sanitarno-szatniowego, zewnętrznego basenu rehabilitacyjnego oraz sportowego, siłowni zewnętrznej, boiska do piłki plażowej.

mp

IMG_1930


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Prace wykonane w 30%. Raport z budowy basenów (FILM, ZDJĘCIA)

07-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)