REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Barierki, policja i dwie manifestacje na Rynku. Strajk kobiet i obrońców praw życia (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na sanockim Rynku zorganizowano dwie skrajne manifestacje. Z jednej strony stanęły zwolenniczki Międzynarodowego Strajku Kobiet, z drugiej uczestnicy Białego Marszu broniący życia.

8 marca w Dzień Kobiet, na sanockim Rynku zorganizowano dwie manifestacje. Pierwsza to Międzynarodowy Strajk Kobiet. Uczestniczki wyrażały swój sprzeciw wobec odmawiania kobietom podstawowych praw człowieka.

Nie zgadzamy się na odbieranie nam prawa do godności, decydowania o swoim życiu i swojej rodzinie […] Podejmowane są próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, co przy jednoczesnej likwidacji programu gwarantującego standardy opieki okołoporodowej jest zwykłym okrucieństwem i skazuje nas na szukanie pomocy w sytuacjach dramatycznych za granicami naszego kraju – mówi Miranda Korzeniowska, organizatorka Międzynarodowego Strajku Kobiet w Sanoku.

W tym samym miejscu kilka chwil wcześniej zebrali się uczestnicy Białego Marszu, będącego kontrmanifestacją do Strajku Kobiet.

Zabraliśmy ze sobą dwa banery ze zdjęciami dzieci zamordowanymi podczas aborcji. Nie chodzi nam o żadne fajerwerki, chcemy po prostu pokazać czym tak naprawdę jest aborcja – mówi Adam Kulpiński, sanoczanin, koordynator fundacji Pro-prawo do życia na południową Polskę.

Fundacja Pro-prawo do życia zorganizowała podobne przedsięwzięcia w wielu miastach w Polsce, między innymi w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie.

Manifestujący byli odgrodzeni barierkami. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci oraz strażnicy miejscy.

Więcej szczegółów niebawem.

08-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)