REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowa, darmowa świetlica Caritas w centrum miasta. Zajęcia, posiłki, wyjazdy. Zapisz swoją pociechę!

SANOK / PODKARPACIE. Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10-18 lat do nowo powstałej, nieodpłatnej świetlicy środowiskowej. Placówka swoja działalność rozpocznie 1.04.2017 r. w budynku przy Parafii pw. Przemienienia Pańskiego (Fara) w Sanoku.

Głównym założeniem świetlicy jest wszechstronny rozwój młodego człowieka. Działając od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00 realizować będziemy zadania opiekuńcze, wychowawcze, dydaktyczne oraz socjoterapeutyczne.

Celem świetlicy będzie łagodzenie niedostatków wychowawczych w rodzinie, przystosowanie dzieci do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Będziemy się starać, dawać dzieciom nadzieję na „lepsze jutro” oraz pokazać, że nawet najskrytsze marzenia się spełniają. Świetlica będzie dobrą alternatywą do spędzania z rówieśnikami wolnego czasu. Będzie uczyć nawiązywania i podtrzymywania więzi z innymi dziećmi oraz dorosłymi. Ponadto, będziemy wspierać dzieci w rozwoju emocjonalnym przez wspólne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne, sportowe i wyjazdy.

Świetlica będzie współpracować z pedagogiem, psychologiem oraz terapeutą zajęciowym. Stwarza to możliwość rozstrzygnięcia danych problemów, czy dylematów życiowych na bieżąco z wykorzystaniem porad osób doświadczonych i kompetentnych w swoich dziedzinach.

W ramach zajęć własnych i dowolnych świetlica organizować będzie:

– pomoc w odrabianiu lekcji, wyrównywanie braków edukacyjnych,
– zajęcia artystyczne: plastyczne, taneczno-teatralne, muzyczne,
– zajęcia sportowe oraz wiele inne gry i zabawy ruchowe,
– zajęcia z języka obcego,
– zajęcia informatyczne,
– zajęcia socjoterapeutyczne, które uczą pewnych umiejętności społecznych przydatnych do budowania satysfakcjonujących więzi międzyludzkich,
– zajęcia tematyczne np. spotkania świąteczne, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wspólne obchodzenie urodzin, dyskoteki,
– zapełnienie czasu wolnego od nauki szkolnej: ferie, wakacje.
– posiłek dla wszystkich podopiecznych,
– wyjazdy na wycieczki krajoznawcze: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy!
Zapisy trwają do 31.03.2017 r. Po szczegółowe informacje należy zgłaszać się do pedagogów szkoły.

1

źródło: materiały nadesłane

24-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)