REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nowa, darmowa świetlica Caritas w centrum miasta. Zajęcia, posiłki, wyjazdy. Zapisz swoją pociechę!

SANOK / PODKARPACIE. Dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10-18 lat do nowo powstałej, nieodpłatnej świetlicy środowiskowej. Placówka swoja działalność rozpocznie 1.04.2017 r. w budynku przy Parafii pw. Przemienienia Pańskiego (Fara) w Sanoku.

Głównym założeniem świetlicy jest wszechstronny rozwój młodego człowieka. Działając od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00 realizować będziemy zadania opiekuńcze, wychowawcze, dydaktyczne oraz socjoterapeutyczne.

Celem świetlicy będzie łagodzenie niedostatków wychowawczych w rodzinie, przystosowanie dzieci do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Będziemy się starać, dawać dzieciom nadzieję na „lepsze jutro” oraz pokazać, że nawet najskrytsze marzenia się spełniają. Świetlica będzie dobrą alternatywą do spędzania z rówieśnikami wolnego czasu. Będzie uczyć nawiązywania i podtrzymywania więzi z innymi dziećmi oraz dorosłymi. Ponadto, będziemy wspierać dzieci w rozwoju emocjonalnym przez wspólne gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, taneczne, sportowe i wyjazdy.

Świetlica będzie współpracować z pedagogiem, psychologiem oraz terapeutą zajęciowym. Stwarza to możliwość rozstrzygnięcia danych problemów, czy dylematów życiowych na bieżąco z wykorzystaniem porad osób doświadczonych i kompetentnych w swoich dziedzinach.

W ramach zajęć własnych i dowolnych świetlica organizować będzie:

– pomoc w odrabianiu lekcji, wyrównywanie braków edukacyjnych,
– zajęcia artystyczne: plastyczne, taneczno-teatralne, muzyczne,
– zajęcia sportowe oraz wiele inne gry i zabawy ruchowe,
– zajęcia z języka obcego,
– zajęcia informatyczne,
– zajęcia socjoterapeutyczne, które uczą pewnych umiejętności społecznych przydatnych do budowania satysfakcjonujących więzi międzyludzkich,
– zajęcia tematyczne np. spotkania świąteczne, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wspólne obchodzenie urodzin, dyskoteki,
– zapełnienie czasu wolnego od nauki szkolnej: ferie, wakacje.
– posiłek dla wszystkich podopiecznych,
– wyjazdy na wycieczki krajoznawcze: Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego.

Serdecznie zapraszamy!
Zapisy trwają do 31.03.2017 r. Po szczegółowe informacje należy zgłaszać się do pedagogów szkoły.

1

źródło: materiały nadesłane

24-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)