REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Przedszkole nr 1 wkrótce w nowej szacie. Energetyczne oszczędności na poziomie 60% (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Budynek Przedszkola nr 1 w Sanoku, mieszczącego się przy ul. Rymanowskiej przechodzi gruntowny remont związany z termomodernizacją. Docieplenie ścian, wymiana drzwi, okien i grzejników, modernizacja systemu wentylacji, wymiana oświetlenia oraz instalacja ogniw fotowoltaicznych. To wszystko ma przynieść 60-procentowe energetyczne oszczędności. Koszt inwestycji przekroczył 2 mln zł.

Teren wokół Przedszkola nr 1 w Sanoku jest aktualnie placem budowy. Trwa realizacja zadania pod nazwą: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Sanoku.

Budowlańcy Przedsiębiorstwa Budowlano-Usługowe „KROSPOL” sp. jawna zajmują się dociepleniem ścian styropianem, wymianą okien i drzwi na energooszczędne, modernizacją  instalacji wewnętrznej (c.o. c.w.u) polegającą na demontażu starych grzejników, montażem nowych grzejników i zaworów termostatycznych, modernizacją systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła w pomieszczeniach kuchennych, a także wymianą oświetlenia na energooszczędne (montaż nowych źródeł światła LED) czy instalacją ogniw fotowoltaicznych. Ponadto, budynek przedszkola zyska nową elewację i pokrycie dachu.

Umowa podpisana przez miasto z wykonawcą zakłada, że wszystkie elementy zadania mają zostać zrealizowane do 30 kwietnia 2017 roku.

Koszt robót wyniesie 2,079 mln zł. Zadanie jest dofinansowane w ok. 68 % z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Lichtensteinu, Norwegii i funduszy norweskich.

Na podstawie audytu efektywności ekologicznej budynku, po przeprowadzeniu prac termomodernizacyjnych, oszczędność energii niezbędnej do funkcjonowania budynku wyniesie ponad 60% po okresie grzewczym.

Warto zaznaczyć, że w budynku przedszkola funkcjonują również dwie klasy nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku, stołówka, świetlica i pokój nauczycielski.

Część efektów prac można już obejrzeć na poniższych zdjęciach.

źródło: Red., Wydział Inwestycji i Remontów Kapitalnych Urzędu Miasta w Sanoku

18-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)