REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Przedszkole nr 1 wkrótce w nowej szacie. Energetyczne oszczędności na poziomie 60% (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Budynek Przedszkola nr 1 w Sanoku, mieszczącego się przy ul. Rymanowskiej przechodzi gruntowny remont związany z termomodernizacją. Docieplenie ścian, wymiana drzwi, okien i grzejników, modernizacja systemu wentylacji, wymiana oświetlenia oraz instalacja ogniw fotowoltaicznych. To wszystko ma przynieść 60-procentowe energetyczne oszczędności. Koszt inwestycji przekroczył 2 mln zł.

Teren wokół Przedszkola nr 1 w Sanoku jest aktualnie placem budowy. Trwa realizacja zadania pod nazwą: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Sanoku.

Budowlańcy Przedsiębiorstwa Budowlano-Usługowe „KROSPOL” sp. jawna zajmują się dociepleniem ścian styropianem, wymianą okien i drzwi na energooszczędne, modernizacją  instalacji wewnętrznej (c.o. c.w.u) polegającą na demontażu starych grzejników, montażem nowych grzejników i zaworów termostatycznych, modernizacją systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła w pomieszczeniach kuchennych, a także wymianą oświetlenia na energooszczędne (montaż nowych źródeł światła LED) czy instalacją ogniw fotowoltaicznych. Ponadto, budynek przedszkola zyska nową elewację i pokrycie dachu.

Umowa podpisana przez miasto z wykonawcą zakłada, że wszystkie elementy zadania mają zostać zrealizowane do 30 kwietnia 2017 roku.

Koszt robót wyniesie 2,079 mln zł. Zadanie jest dofinansowane w ok. 68 % z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Lichtensteinu, Norwegii i funduszy norweskich.

Na podstawie audytu efektywności ekologicznej budynku, po przeprowadzeniu prac termomodernizacyjnych, oszczędność energii niezbędnej do funkcjonowania budynku wyniesie ponad 60% po okresie grzewczym.

Warto zaznaczyć, że w budynku przedszkola funkcjonują również dwie klasy nauczania początkowego Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku, stołówka, świetlica i pokój nauczycielski.

Część efektów prac można już obejrzeć na poniższych zdjęciach.

źródło: Red., Wydział Inwestycji i Remontów Kapitalnych Urzędu Miasta w Sanoku

18-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)