REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Są pieniądze na remont mostu w Dobrej i osuwisko przy Szopena (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Powiat sanocki otrzymał ponad 5,6 mln złotych promesy na infrastrukturę zniszczoną przez klęski żywiołowe. Pieniądze pójdą na remont mostu w Dobrej oraz zabezpieczenie osuwiska przy Szopena w Sanoku.

Podkarpaccy samorządowcy łącznie otrzymali ponad 22,5 mln złotych. Wczoraj wojewoda Ewa Leniart wręczyła promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Na wsparcie na odbudowę infrastruktury przeznaczono blisko 10 mln złotych, które trafiły do 6 powiatów, w tym także sanockiego.

promedy

Otrzymaliśmy około 2,8 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone na remont mostu w Dobrej. Liczymy także, że inwestycję wesprze gmina Sanok – mówi Roman Konieczny, starosta sanocki.

Należy tez dodać, że zadania, które otrzymały dofinansowanie są priorytetowe dla województwa podkarpackiego i mają charakter ponadlokalny.

promesy 2

Z kolei w puli na zabezpieczenie osuwisk jest około 12,5 mln złotych. Z tych pieniędzy na Podkarpaciu zostanie zrealizowanych 17 inwestycji, zarówno jeśli chodzi o prace właściwe jak i opracowanie potrzebnej dokumentacji.

Powiat sanocki w tym przypadku również otrzymał około 2,8 mln złotych. Wykonamy drugi etap zabezpieczenia osuwiska przy ulicy Szopena – precyzuje starosta.

Łącznie z rezerwy celowej budżetu państwa województwo podkarpackie od początku 2017 roku otrzymało wsparcie na odbudowę infrastruktury oraz usuwanie skutków osuwisk  w kwocie 33 mln złotych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA SANOK: Katastrofalny stan mostu w Dobrej. Przejadą tylko osobówki (ZDJĘCIA)

foto: PUW

08-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)