REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Są pieniądze na remont mostu w Dobrej i osuwisko przy Szopena (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Powiat sanocki otrzymał ponad 5,6 mln złotych promesy na infrastrukturę zniszczoną przez klęski żywiołowe. Pieniądze pójdą na remont mostu w Dobrej oraz zabezpieczenie osuwiska przy Szopena w Sanoku.

Podkarpaccy samorządowcy łącznie otrzymali ponad 22,5 mln złotych. Wczoraj wojewoda Ewa Leniart wręczyła promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Na wsparcie na odbudowę infrastruktury przeznaczono blisko 10 mln złotych, które trafiły do 6 powiatów, w tym także sanockiego.

promedy

Otrzymaliśmy około 2,8 mln złotych. Środki zostaną przeznaczone na remont mostu w Dobrej. Liczymy także, że inwestycję wesprze gmina Sanok – mówi Roman Konieczny, starosta sanocki.

Należy tez dodać, że zadania, które otrzymały dofinansowanie są priorytetowe dla województwa podkarpackiego i mają charakter ponadlokalny.

promesy 2

Z kolei w puli na zabezpieczenie osuwisk jest około 12,5 mln złotych. Z tych pieniędzy na Podkarpaciu zostanie zrealizowanych 17 inwestycji, zarówno jeśli chodzi o prace właściwe jak i opracowanie potrzebnej dokumentacji.

Powiat sanocki w tym przypadku również otrzymał około 2,8 mln złotych. Wykonamy drugi etap zabezpieczenia osuwiska przy ulicy Szopena – precyzuje starosta.

Łącznie z rezerwy celowej budżetu państwa województwo podkarpackie od początku 2017 roku otrzymało wsparcie na odbudowę infrastruktury oraz usuwanie skutków osuwisk  w kwocie 33 mln złotych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA SANOK: Katastrofalny stan mostu w Dobrej. Przejadą tylko osobówki (ZDJĘCIA)

foto: PUW

08-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)