REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Strajk sanoczanek w Dzień Kobiet. Manifestacja na Rynku

SANOK / PODKARPACIE. Mieszkanki Sanoka i okolic włączają się w Międzynarodowy Strajk Kobiet. 8 marca, w Dzień Kobiet na Rynku odbędzie się manifestacja. Protestujące wspierane przez mężczyzn wyrażą sprzeciw wobec odmawianiu kobietom podstawowych praw człowieka. – Nie zgadzamy się na odbieranie nam prawa do godności, decydowania o swoim życiu i swojej rodzinie – mówią organizatorzy.

Wspólnie z kobietami prawie 50 państw wychodzimy na ulice by wyrazić nasz sprzeciw – mówi Miranda Korzeniowska, organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Sanoku i dodaje:

17

W październiku 2016 roku, sanoczanki wzięły udział w podobnej akcji. Na Rynku w Sanoku zebrano się w „Czarny poniedziałek”

Od ponad roku obserwujemy w naszym kraju antykobiecą politykę wymierzoną w nas i w nasze rodziny. Do tej pory zlikwidowano rządowy program finansowania zabiegów in vitro uniemożliwiając wielu rodzinom posiadanie własnego potomstwa. Podejmowane są próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji, co przy jednoczesnej likwidacji programu gwarantującego standardy opieki okołoporodowej jest zwykłym okrucieństwem i skazuje nas na szukanie pomocy w sytuacjach dramatycznych za granicami naszego kraju. Ograniczenie dostępu do antykoncepcji awaryjnej, zapowiedź wypowiedzenia tzw. Konwencji antyprzemocowej, zaprzestanie finansowania Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” czy ograniczenie finansowania procedur medycznych ratujących życie noworodkom to kolejne kroki polskiego rządu dokonującego zamachu na Polki i na polskie rodziny. 8 marca po raz kolejny mówimy, że MAMY DOŚĆ!!! Wyraźmy wspólnie nas sprzeciw w Sanoku na Rynku o godz. 17:00 właśnie w Dzień Kobiet.Zapraszamy wszystkie kobiety, bez względu na poglądy i sympatie polityczne oraz mężczyzn, którzy solidaryzują się z nami w naszej walce.

plakat

źródło: materiały nadesłane

08-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)