REKLAMA
REKLAMA

SANOK: „Uwierz Polsko”. Koncert promujący nową płytę zespołu Soul w Sanockim Domu Kultury (RETRANSMISJA)

SANOK: „Uwierz Polsko”. Koncert promujący nową płytę zespołu Soul w Sanockim Domu Kultury

Promocja płyty Uwierz Polsko oraz opowieści muzycznej o rodzinie Ulmów. Patriotyzm w muzyce zaklęty to motto przewodnie i zarazem tytuł projektu dofinansowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra ze środków Muzeum Historii Polski.

Koncepcja projektu oparta jest na „muzycznym” podejściu do takich wartości jak patriotyzm, umiłowanie ojczyzny, przedstawienie bohaterów, którzy swoją krew przelali w walce o wolną i niepodległą Polskę. Muzyka była zawsze towarzyszką losów naszego kraju i narodu polskiego. Album, który powstał w ramach dofinansowania idealnie wpisuje się w cele programu Patriotyzm Jutra, jak i w jego nazwę. Polska pieśń patriotyczna to historia Polski i polskiego dziedzictwa kulturowego, to upowszechnianie polskich tradycji narodowych, to źródło wartości, wzorców postępowań.

Album zostanie dostarczony do każdej szkoły na terenie powiatu sanockiego, ma służyć upowszechnianiu polskich tradycji narodowych, wolnościowych i solidarnościowych. Ballada o Rotmistrzu Pileckim jest upamiętnieniem dziejów ojczystych i przywróceniem bohaterów w pamięci Polski i Polaków. Projekt zakłada powstanie Pieśni o Ulmach, która jest wyrazem przywracania pamięci lokalnej poprzez odkrywanie historii „małych ojczyzn” i bohaterskich czynów „niezwykłych” polskich rodzin.

Muzyka ze względu na swoja łatwość przenikania do umysłu jest jednym z najlepszych przekaźników i utrwalaczy informacji. Celem jest również dostarczenie do różnego rodzaju instytucji, szkół, przedszkoli płyty z samym profesjonalnym podkładem muzycznym, który pozwoli na odtworzenie utworu i jego odśpiewanie.

19-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)