REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wandal zniszczył drzwi i skrzynkę na listy w bloku przy ul. Kościuszki

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził drzwi wejściowe do klatki schodowej jednego z bloków. Mężczyzna dodatkowo uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania i zniszczył skrzynkę na listy. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo, którego się dopuścił zagrożone jest karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


Zgłoszenie miało miejsce wczoraj, po godz. 14. Z informacji wynikało, że na ul. Kościuszki w Sanoku agresywny mężczyzna kopie w drzwi wejściowe do budynku mieszkalnego. Policjanci dojeżdżając na miejsce, zauważyli mężczyznę, który na  widok radiowozu zaczął uciekać. Udaremnili mu ucieczkę i zatrzymali.

Mężczyzną okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej uszkodził zbrojoną szybę w drzwiach wejściowych do klatki schodowej, a kopiąc w drzwi do jednego z mieszkań, zniszczył zamek, ościeżnicę i skrzynkę na listy. 31-latek uszkodził również drzwi w innym mieszkaniu. Właściciele ujęli 31-latka i chcieli go zatrzymać do czasu przyjazdu radiowozu, ten jednak zdołał im się wyrwać i uciekł. Agresywny sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ściganie następuje jednak na wniosek pokrzywdzonego.

303-129292

źródło: KPP Sanok

22-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)