REKLAMA
REKLAMA

Saperzy w Przedszkolu Nr 1 w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W ramach programu „Bezpieczne Przedszkole” (5 bm.). gościliśmy w naszym przedszkolu Żołnierzy Patrolu Rozminowania Nr 33 z 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie, pod dowództwem st. chor. Ryszarda Barana.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie starszaki. Dowiedziały się na czym polega niebezpieczna praca saperów, jak wyglądają niewypały, niewybuchy, granaty, miny, bomby lotnicze i inne niebezpieczne materiały, pozostałe po II wojnie światowej, niosące ze sobą ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Nauczyły się też, jak zachować się w kontakcie z takim znaleziskiem, kogo powiadomić.

Dzieci miały również okazję obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez saperów w ich pracy. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały znaczki, plakietki i kolorowanki . Za pouczające spotkanie dzieci wręczyły Gościom podziękowanie.

Składamy serdeczne podziękowanie Patrolowi Rozminowania Nr 33 z Rzeszowa za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę: Nauczycielki grup starszaków oraz koordynatorka Programu „Bezpieczne Przedszkole” Magdalena Paszta.

materiały nadesłane

06-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)