REKLAMA
REKLAMA

Stare stodoły, szopy i drzwi, czyli przestrzeń do malowania z duszą. Ciekawy projekt Andrejkowa (ZDJĘCIA)

ZAŁUŻ / PODKARPACIE. Arkadiusz Andrejkow, malarz i streetartowiec rozpoczął właśnie swój autorski projekt malowania obrazów na starych ścianach, drzwiach stodół czy szop. Dzieła mają powstawać w małych miejscowościach i wioskach Podkarpacia.

Jednym z pierwszych zrealizowanych projektów jest „mural” na drzwiach garażu w podsanockiej miejscowości Załuż.

– W swojej twórczości często wzoruję się starą fotografią rodzinną. Jako malarz streetartowiec często poszukuję nietypowych powierzchni. Niekoniecznie zwykłych ścian, zadbanych fasad, ale ścian zniszczonych, ze znakiem czasu – mówi Arkadiusz Andrejkow.

6

Artysta ma w planach realizację podobnych dzieł w małych miejscowościach Podkarpacia. Co ciekawe, obrazy nie są oderwane od rzeczywistości danej miejscowości.

– Chce malować obrazy, które będą inspirowane starymi fotografiami rodzinnymi pochodzącymi z miejscowości, w której maluję – podkreśla.

Sanocki streetartowiec wykonuje obrazy całkowicie za darmo i własnymi farbami. Warto dodać, że Załuż nie był przypadkowym miejscem, w którym powstał pierwszy tego typu „mural”. Andrejkow wraz z grupą artystów „Składu Doczepionego” przebywał bowiem na kilkudniowym plenerze malarskim w miejscowej Osadzie Załuż. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Mieszkańców i Sympatyków Załuża, przy współpracy z BWA Galerią Sanocką i Gminą Sanok. Projekt „Z kulturą pod strzechy” składa się z kilku wydarzeń, o których poinformujemy już niebawem w oddzielnym materiale.

Jednym z największych murali, których autorem jest Arkadiusz Andrejkow to ten zrealizowany w Rzeszowie przedstawiający wizerunek Tadeusza Nalepy. (Nalepa spod ręki Andrejkowa – kliknij). Artysta, współpracując z Markiem Szatkowskim, są autorami muralu, który powstał na umocnieniu skarpy zamkowej w Sanoku. (Efektowny mural prawie gotowy – kliknij).

mp

27-04-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)