REKLAMA
REKLAMA

Uwaga na oszustów! Kobieta straciła pieniądze i złotą biżuterię, takich przypadków jest wiele więcej

SANOK / PODKARPACIE. Policja przestrzega przed nadmiernym zaufaniem wobec obcych osób. Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne sposoby działania. Posługują się podstępem i podszywają się pod funkcjonariuszy publicznych lub podają się za krewnych.

Sanoccy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Wymyślają różne historie i stosują różne metody, żeby wejść do cudzego domu i nieuczciwie zdobyć pieniądze.

Wczoraj do mieszkania 82-letniej kobiety przyszedł mężczyzna oferując otrzymanie darmowej gotówki. Oszust zapytał kobietę, czy posiada w domu 4 tysiące zł., a następnie poprosił o przekazanie jednego banknotu w celu odpisania jego numerów. Mężczyzna zapewniał pokrzywdzoną, że po wypełnieniu wniosku i złożeniu podpisu, po jej śmierci rodzina otrzyma 2 tysiące zł., jako dodatkowy zasiłek pogrzebowy. Pokrzywdzona, niczego nie podejrzewając, wypełniła warunki umowy, a następnie pożegnała mężczyznę. Po pewnym czasie zorientowała się, że nie ma złotego pierścionka, który leżał na stole. Zginął także zegarek. Zaniepokojona tą sytuacją, właścicielka mieszkania sprawdziła również miejsce, w którym trzymała pieniądze. Okazało się, że ich także nie ma.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, policjanci apelują do wszystkich osób o ostrożność, czujność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Prosimy o dokładne sprawdzenie wiarygodności osoby, która się z nami kontaktuje. Oszuści często starają się wywierać na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji w odpowiedniej instytucji. Niekiedy oferują bardzo korzystne warunki umowy, bądź sprzedają towar po atrakcyjnej cenie. Te wszystkie metody mają ułatwić zdobycie pieniędzy od pokrzywdzonych.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do uczciwości osób, które się z nami kontaktują, powiadamiajmy o tym fakcie Policję.

303-141600

źródło: KPP Sanok

28-09-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)