REKLAMA
REKLAMA

W zbiorniku paliwa 850 paczek papierosów. To nie mogło uciec uwadze celników

Kolejny samochód przystosowany do przemytu odholowany został na parking depozytowy po kontroli Służby Celno- Skarbowej (KAS) na przejściu granicznym w Krościenku. Tym razem w przerobionym zbiorniku paliwa funkcjonariusze wykryli 850 paczek papierosów.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem (11 lipca br.) na przejściu granicznym w  Krościenku. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód na brytyjskich numerach rejestracyjnych.

W trakcie rewizji pojazdu kierowanego przez ob. Ukrainy, funkcjonariusze wykryli przerobiony zbiornik paliwa. Wydzielone zostały w nim grodzie, poprzez co część zbiornika została zalana paliwem, natomiast w pozostałej części znajdowało się 850 paczek papierosów produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy.

Przeciwko kierowcy, który nie przyznał się do własności kontrabandy wszczęte zostało postępowanie karne-skarbowe.

To kolejny, przerobiony do przemytu samochód zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej (KAS) na podkarpackich przejściach granicznych. Od początku roku funkcjonariusze odholowali już blisko 70 pojazdów na depozytowe parkingi, w związku z przystosowaniem ich do przemytu.

fot. Służba Celno-Skarbowa (KAS)

rachm. Edyta Chabowska
mł. ekspert Służby Celno-Skarbowej

13-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)