REKLAMA
REKLAMA

Wpadł kolejny raz, tym razem na zielonej granicy. Został przekazany stronie ukraińskiej

BIESZCZADY/ PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Wojtkowej oraz z Placówki SG w Huwnikach zatrzymali 59-letniego obywatela Ukrainy, który nielegalnie przekroczył zieloną granicę z Ukrainy do Polski, aby przemycić towary akcyzowe.

Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu miejscowości Leszczyny. Jak się okazało był już wielokrotnie karany za próbę przemytu towarów akcyzowych. W listopadzie 2016 r. otrzymał w związku z popełnionym wykroczeniami skarbowymi decyzję o odmowie wjazdu na terytorium Polski. Obecnie nie mógł legalnie wjechać do naszego kraju. Kolejna jego próba przemytu, tym razem przez zieloną granicę, została również udaremniona przez funkcjonariuszy BiOSG. Przy mężczyźnie ujawniono kilkanaście paczek papierosów, które jak twierdził planował sprzedać w pobliskich miejscowościach.

Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut nielegalnego przekroczenie granicy oraz popełnienia wykroczenia skarbowego. W ramach umowy o readmisji został przekazany stronie ukraińskiej.

Od początku tego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG udaremnili 7 prób przemytu papierosów przez zieloną granicę na łączną kwotę 120 tys. złotych.

14-116630

źródło: BiOSG

07-07-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)