REKLAMA
REKLAMA

Wpadł w poślizg. Pięć pojazdów uczestniczyło w kolizjach

SANOK / PODKARPACIE. Wczorajsza środa na terenie powiatu sanockiego upłynęła pod znakiem kolizji. Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Pamiętajmy, że na mokrej lub oblodzonej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Piękna słoneczna pogoda oraz dodatnie temperatury w ciągu dnia powodują, że zalegający na poboczach śnieg topnieje. Nie zapominajmy jednak, że w godzinach popołudniowych i wieczornych temperatura zaczyna się obniżać, a znajdująca się na jezdni woda zamienia w lód. Takie zmienne warunki na drodze sprawiają, że kierowcy tracą czujność, co może skutkować stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym.

W środę 1 lutego na terenie naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych

Pierwsze miało miejsce w Tarnawie Górnej około godziny 17.40. Kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył peugeota, następnie w tył opla wjechał kierowca audi.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Sanoku na ul. Słowackiego po godzinie 20. Kierujący oplem podczas manewru wymijania nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do zdarzenia drogowego z volkswagenem.
Na szczęście żaden z uczestników nie doznał obrażeń.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Panujące warunki atmosferyczne mogą powodować, że drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

303-121622

 

źródło: KPP Sanok

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)