REKLAMA
REKLAMA

Wpadł w poślizg. Pięć pojazdów uczestniczyło w kolizjach

SANOK / PODKARPACIE. Wczorajsza środa na terenie powiatu sanockiego upłynęła pod znakiem kolizji. Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Pamiętajmy, że na mokrej lub oblodzonej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Piękna słoneczna pogoda oraz dodatnie temperatury w ciągu dnia powodują, że zalegający na poboczach śnieg topnieje. Nie zapominajmy jednak, że w godzinach popołudniowych i wieczornych temperatura zaczyna się obniżać, a znajdująca się na jezdni woda zamienia w lód. Takie zmienne warunki na drodze sprawiają, że kierowcy tracą czujność, co może skutkować stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym.

W środę 1 lutego na terenie naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych

Pierwsze miało miejsce w Tarnawie Górnej około godziny 17.40. Kierujący oplem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył peugeota, następnie w tył opla wjechał kierowca audi.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Sanoku na ul. Słowackiego po godzinie 20. Kierujący oplem podczas manewru wymijania nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do zdarzenia drogowego z volkswagenem.
Na szczęście żaden z uczestników nie doznał obrażeń.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Panujące warunki atmosferyczne mogą powodować, że drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

303-121622

 

źródło: KPP Sanok

02-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)