REKLAMA
REKLAMA

1700 kontroli. Ponad 40% kierowców przekroczyło prędkość

PODKARPACIE. Wczoraj (12 bm.) podkarpaccy policjanci prowadzili działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 1700 kierujących. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili blisko 700 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości monitorowali wczoraj drogi województwa podkarpackiego. W trakcie działań policjanci skontrolowali 1703 kierowców i ujawnili 695 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

„Prędkość” to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument.

 

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

KWP

13-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)