REKLAMA
REKLAMA

4-5 SIERPNIA: „Weekend Teatralny” na Rynku w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. Burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro zaprasza na „Weekend Teatralny”, który odbędzie się w dniach 4-5 sierpnia br. Na sanockim Rynku zaprezentują się: Teatr Akt z Warszawy oraz Teatr Poławiacze Pereł z Lublina.

Teatr Akt wystąpi z przedstawieniem pt. „Sen Kustosza”. Widzowie, zaproszeni przez zabawnego kustosza do jego Muzeum Wyobraźni stają się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści wyczarowują, nie tylko wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie. Kolejno wyłaniające się przestrzenne obrazy ewoluują na oczach widzów, zaskakują, wzruszają, a czasem śmieszą. Przenoszą widzów w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową. W przewrotnej wyobraźni artysty wszystko jest możliwe, dlatego i tu rzeczywistości mieszają się i wzajemnie przenikają tak, aby w końcu stworzyć nowe, nieco absurdalne i na pewno wyjątkowe dzieło.

Teatr Akt od lat zafascynowany poetyką teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu czy tańca w pełni wykorzystuje wszelkie walory tych sztuk, aby na swój sposób stworzyć ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowisko.

Obsada: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Joanna Ziemczyk, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński

„Sen Kustosza”
Teatr Akt z Warszawy
4 sierpnia 2018 r. – sobota,
godz. 21.00 – Rynek w Sanoku

Teatr Poławiacze Pereł to grupa improwizacji komediowej. Improwizacja komediowa to technika gry aktorskiej. Improwizatorzy wychodzą na scenę i tworzą na oczach widzów, do ich sugestii etiudy teatralne, które swoją spontanicznością, zaskoczeniem i błyskotliwością wzbudzają radości i powodują śmiech.

Poławiacze Pereł Improv Teatr to sześciu aktorów. Trzech z nich to zawodowi aktorzy, z kolei dwóch to kabareciarze, jeden dramaturg, jeden żongler i psycholog.

„Wakacyjne shorty” to pokaz krótkich improwizowanych scen komediowych. Improwizatorzy będą mówić o urlopie, spędzaniu wolnego czasu, grillu, korkach na autostradzie, polu namiotowych, morzu, górach, żeglowaniu na jeziorze oraz będą chcieli odkryć tajemnice wakacyjnego Sanoka.

Improwizatorzy: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Remigiusz Jankowski, Łukasz Szymanek, Mirosław Urban, Marcin Wąsowski.

Teatr Poławiacze Pereł z Lublina
5 sierpnia 2018 r. – niedziela
godz. 20.00 – Rynek w Sanoku

materiały nadesłane

24-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: