REKLAMA
REKLAMA

Akcja pomocy pogorzelcom z Orelca. Mieszkańcy chcą odbudować dom i oborę (ZDJĘCIA)

ORELEC / PODKARPACIE. 29 listopada br. w Orelcu (powiat leski) doszczętnie spłonął dom połączony z oborą. W części gospodarczej znajdowało się bydło oraz spora ilość beli siana. Gospodarz, jeszcze przed przyjazdem służb, wyprowadził zwierzęta z budynku, jednak ratując zwierzęta doznał poparzeń ciała. Został przewieziony do szpitala. Ruszyła akcja pomocy pogorzelcom. Stowarzyszenie Orelec założyło specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze na odbudowę domu i obory.

Pożar wybuchł 29 listopada około godziny 14.00 w Orelcu w powiecie leskim. Jak podawał nam dyżurny KP PSP Lesko spłonął dom połączony z oborą. Podczas pożaru interweniowało 50 strażaków w tym 37 strażaków-ochotników. Zadysponowano 14 zastępów. Działania trwały 15 godzin. Ostatnie jednostki wróciły z miejsca zdarzenia po 5.00.

W związku z pożarem, który pochłonął budynek Państwa Ryszarda i Iwony D., Zarząd Stowarzyszenia Orelec podjął uchwałę o wyodrębnieniu konta bankowego przeznaczonego na wpłaty od osób i instytucji, które pragną przyjść z pomocą w odbudowie budynku oraz utrzymaniu stada krów, które wciąż przebywają w prowizorycznie zabezpieczonej stodole. Ze środków, które wpłyną na nasze subkonto zakupimy potrzebne materiały budowlane, opłacimy pracę fachowców, paszę i zabezpieczymy inne potrzeby związane z utrzymaniem stada na pogorzelisku w Orelcu – czytamy w komunikacie wydanym przez Stowarzyszenie Orelec.

Numer konta bankowego:
NRB w PBS o/Lesko 79 8642 1012 2003 1206 1055 0003

Zachęcamy mieszkańców naszej wsi i wszystkie osoby poruszone tą tragedią do dokonywania wpłat na podane konto oraz rozpowszechnienia tej wiadomości. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy – mówi Jan Roman Skocelas, prezes stowarzyszenia.

Pogorzelisko w Orelcu. 9 grudnia. Foto: Stowarzyszenie Orelec

O pożarze informowaliśmy tutaj:

50 strażaków walczyło z pożarem. Ostatnie jednostki wróciły nad ranem (ZDJĘCIA)

Foto: KP PSP Lesko

 

12-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)