REKLAMA
REKLAMA

Autosan odzyskuje biurowiec! Spółka wygrała przetarg na nieruchomość, jednak cena pozostaje tajemnicą handlową

SANOK / PODKARPACIE. Autosan odzyskuje biurowiec. Spółka złożyła swoją ofertę w przetargu na nieruchomość wraz z przyległymi działkami i okazała się lepsza od konkurencji. W miniony piątek 2 lutego otwarto koperty. Cena jaką zapłaci sanocka fabryka pozostaje tajemnicą handlową.

Uruchomione postępowanie przetargowe dotyczące sprzedaży nieruchomości, czyli biurowca Autosanu wraz z działkami przyległymi do niego, dobiegło końca. W miniony piątek 2 lutego nastąpiło otwarcie kopert z ofertami. Spośród dwóch podmiotów, które wzięły udział w postępowaniu, minimalnie lepszy okazał się Autosan sp. z o.o.

Clipboard01

Ludwik Noworolski, syndyk masy upadłościowej Austosan S. A.

Przetarg został rozstrzygnięty. W ciągu ustawowego terminu, czyli do czterech miesięcy, musi dojść do przeniesienia własności – informuje Ludwik Noworolski, syndyk masy upadłościowej Autosan S. A. – Autosan sp. z o.o obejmuje we władanie cały majątek po Autosanie S. A. – uzupełnia.

Nie zdradza jednak ceny, za jaką sanocka fabryka wykupiła charakterystyczną budowlę, zasłaniając się tajemnica handlową.

Warto także przypomnieć, że budynek ma zabezpieczenie hipoteczne.

– W pierwszej kolejności zostaną zaspokojone wierzytelności tych wierzycieli, którzy mają zabezpieczenie – dodaje syndyk.

Nie zdradza także kto to będzie, podkreślając, że osoby zainteresowane mające dostęp do ksiąg wieczystych znają sprawę.

O komentarz w sprawie udanego przetargu zwróciliśmy się również do prezesa Autosanu

01stachura

Michał Stachura, prezes zarządu Autosan

Budynek, w którym mieszczą się biura ponownie jest nasz, to niejako również wizytówka Sanoka, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z wygranej. Dodatkowo cieszy fakt, że to bardzo dobra decyzja biznesowa – mówi Michał Stachura, prezes zarządu Autosan. – Mamy siedem dni na uprawomocnienie się rozstrzygnięcia. Wówczas będziemy mogli przystąpić do działania, chociażby pozyskania środków na prace związane z obiektem. Do tej pory nie mogliśmy tego uczynić – podkreśla.

autosan1

05-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)