REKLAMA
REKLAMA

Autosan odzyskuje biurowiec! Spółka wygrała przetarg na nieruchomość, jednak cena pozostaje tajemnicą handlową

SANOK / PODKARPACIE. Autosan odzyskuje biurowiec. Spółka złożyła swoją ofertę w przetargu na nieruchomość wraz z przyległymi działkami i okazała się lepsza od konkurencji. W miniony piątek 2 lutego otwarto koperty. Cena jaką zapłaci sanocka fabryka pozostaje tajemnicą handlową.

Uruchomione postępowanie przetargowe dotyczące sprzedaży nieruchomości, czyli biurowca Autosanu wraz z działkami przyległymi do niego, dobiegło końca. W miniony piątek 2 lutego nastąpiło otwarcie kopert z ofertami. Spośród dwóch podmiotów, które wzięły udział w postępowaniu, minimalnie lepszy okazał się Autosan sp. z o.o.

Clipboard01

Ludwik Noworolski, syndyk masy upadłościowej Austosan S. A.

Przetarg został rozstrzygnięty. W ciągu ustawowego terminu, czyli do czterech miesięcy, musi dojść do przeniesienia własności – informuje Ludwik Noworolski, syndyk masy upadłościowej Autosan S. A. – Autosan sp. z o.o obejmuje we władanie cały majątek po Autosanie S. A. – uzupełnia.

Nie zdradza jednak ceny, za jaką sanocka fabryka wykupiła charakterystyczną budowlę, zasłaniając się tajemnica handlową.

Warto także przypomnieć, że budynek ma zabezpieczenie hipoteczne.

– W pierwszej kolejności zostaną zaspokojone wierzytelności tych wierzycieli, którzy mają zabezpieczenie – dodaje syndyk.

Nie zdradza także kto to będzie, podkreślając, że osoby zainteresowane mające dostęp do ksiąg wieczystych znają sprawę.

O komentarz w sprawie udanego przetargu zwróciliśmy się również do prezesa Autosanu

01stachura

Michał Stachura, prezes zarządu Autosan

Budynek, w którym mieszczą się biura ponownie jest nasz, to niejako również wizytówka Sanoka, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni z wygranej. Dodatkowo cieszy fakt, że to bardzo dobra decyzja biznesowa – mówi Michał Stachura, prezes zarządu Autosan. – Mamy siedem dni na uprawomocnienie się rozstrzygnięcia. Wówczas będziemy mogli przystąpić do działania, chociażby pozyskania środków na prace związane z obiektem. Do tej pory nie mogliśmy tego uczynić – podkreśla.

autosan1

05-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)