REKLAMA
REKLAMA

Będzie generalny remont ulicy Krakowskiej! Nowa nakładka, nowe chodniki (FILM)

Będzie generalny remont ulicy Krakowskiej! Nowa nakładka, nowe chodniki (FILM)

Pewnie trudno byłoby znaleźć w Sanoku kierowcę, który nie czekałby na tę informację. To już pewne. W przyszłym roku ruszy gruntowny remont ul. Krakowskiej! Pojawi się nowa nakładka asfaltowa, zmodernizowane zostaną chodniki. Inwestycja pochłonie kilkanaście milionów złotych, które pochodzić będą ze środków centralnych. Dodowem na to, że remont Krakowskiej to nie tylko plany i pobożne życzenia jest choćby duża inwestycja realizowana obecnie na ul. Lipińskiego. O modernizacji tego traktu również mówiono od kilkunastu lat. W sąsiedztwie buduje się też dworzec multimodalny.

Tymczasem zakończył się kolejny remont dróg w sanockich dzielnicach. Dobiegła końca modernizacja ul. Adama Asnyka. Osiedlowa ulica zlokalizowana w dzielnicy Śródmieście zyskała nową nawierzchnię. Prace zostały wykonane przez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku. Inwestorem była Gmina Miasta Sanoka.

W ostatnich czterech latach wyremontowaliśmy ponad 70 dróg. Wiemy, że jeszcze sporo wymaga remontu. W ostatnim czasie podjęliśmy decyzję, że zaoszczędzone środki z tegorocznego budżetu przekażemy na drogi. Poza przyjętym na początku roku harmonogramem, będziemy wykonywać remonty kolejnych dróg, a wszystko to jeszcze w tym roku – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Mowa tu o ulicach: Słuszkiewicza, Batalionów Chłopskich, Kasztelańskiej, Witkiewicza, Polnej, Łany (odcinek 200 mb), Kawczyñskiego (odcinek od ul. Stróżowskiej do ul Wolnej), Maków, Jarzębinowej, placu przy ul. Zagrody, bocznej Konarskiego. Z budżetowych oszczędności wykonano już natomiast remont ulicy Modrzewskiego i Lenartowicza.

źródło: Red., UM Sanok

07-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook