REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Niesamowite nagranie video z bieszczadzkiego lasu. Żerujący bielik (FILM)

BIESZCZADY: Niesamowite nagranie video z bieszczadzkiego lasu. Żerujący bielik (FILM)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Fenomenalnym nagraniem video z bieszczadzkiego lasu podzielił się z nami pasjonat przyrody Artur Krzywda z Zagórza, który na prezentowane ujęcia „polował” od 6 lat. Ze specjalnie przygotowanej czatowni, nagrał żerującego bielika. Klip powstał w Postołowie w rejonie ruin zamku Sobień w sobotę 3 marca. Zapraszamy do oglądania.

Tomasz Sokołowski

Artur Krzywda mieszkający w Zagórzu to prawdziwy pasjonat przyrody. W wolnych chwilach nie rozstaje się ze swoim profesjonalnym aparatem i rejestruje zapierające dech w piersiach widoki. Uwielbia zwierzęta, ciekawi go każdy aspekt dzikiego życia orłów, bielików, wilków czy żubrów.

W ubiegłym roku udało mi się zrobić zdjęcia parze bielików. W tym roku jednak, po raz pierwszy, jeden z nich skusił się na wylądowanie i „poczęstowanie się” mięsem, które w tym miejscu zostawiam od października – opisuje autor nagrania.

Pozostawiane mięso to schab z kością lub porcje rosołowe. Aby orzeł zdecydował się na żer, muszą być do tego odpowiednie warunki. Tym razem aura sprzyjała realizacji prezentowanych zdjęć. Był mróz, padał śnieg. Ptakom ciężko o pożywienie, stąd spore, jak widać na nagraniu, zainteresowanie głodnych zwierząt.

Nęcenie uruchamiam przy pierwszych mrozach, a więc około października, listopada. Karmię do samej wiosny, ponieważ zwierzyna przyzwyczaja się do miejsca żeru. Dwa razy w tygodniu podrzucam więc mięso w to samo miejsce. Od czasu do czasu zwierzęta „odpłacają się” przyjaznym pozowaniem do zdjęć – opowiada z uśmiechem pan Artur. – Do tej aktywności przekonał mnie kolega z Zagórza, który fotografuje zwierzęta od dłuższego czasu.

1212

źródło: materiały nadesłane / Artur Krzywda

Bieszczady24.pl

15-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)