REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY / SANOK: Ponad 7 tys. odbiorców bez prądu! Ciężki śnieg zrywa linie, łamie drzewa (ZDJĘCIA)

SANOK / BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sanockim rejonie energetycznym, w którego skład wchodzą również Bieszczady, bez prądu pozostaje aktualnie 7300 odbiorców. Wszystko za sprawą ciężkiego, mokrego śniegu, który zrywał linie energetyczne.

Piątek, a szczególnie sobota przyniosły intensywne opady śniegu. Był on mokry i ciężki. „Sypało” niemal nieustannie. Nieprzejezdnych było wiele dróg, a tiry niejednokrotnie blokowały ruch zatrzymując się na wzniesieniach. Dużo pracy mieli strażacy, policjanci i ratownicy, gdyż na terenie powiatu sanockiego i powiatów ościennych dochodziło do licznych kolizji.

Śnieg łamał gałęzie, ale również potężne drzewa. Zrywał linie energetyczne. W rejonie energetycznym Sanok, w skład którego wchodzą całe Bieszczady, powiaty sanocki, brzozowski i leski, awarie wystąpiły na 25 liniach średniego napięcia. Problemy ma 250 stacji transformatorowych. Przekłada się to ograniczenia w dostawie prądu dla 7300 odbiorców. O takim stanie na godzinę 11:45 informował Łukasz Boczar, rzecznik oddziału PGE Dystrybucja w Rzeszowie.

Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Nasze służby intensywnie pracują nad wznowieniem dostaw prądu w miejscach, gdzie wystąpiły utrudnienia. W terenie jest kilkanaście brygad, czyli kilkudziesięciu wykwalifikowanych pracowników. Jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych, ale robimy wszystko, aby jak najszybciej przeprowadzić naprawy – mówi Łukasz Boczar.

Rejon energetyczny Sanok obsługuje następujące gminy: Baligród, Besko, Błażowa, Brzozów, Bukowsko, Cisna, Czarna, Domaradz, Dydnia, Dynów, Haczów, Jasienica Rosielna, Jaśliska, Komańcza, Lesko, Lutowiska, Nozdrzec, Olszanica, Rymanów, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Zagórz, Zarszyn.

Wkrótce więcej informacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Po obfitych opadach śniegu, najtrudniejsza sytuacja w Bieszczadach! (ZDJĘCIA)

1Powalone drzewo na ul. Biała Góra w Sanoku w niedzielę około godziny 7 / zdjęcie nadesłane

04-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)