REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY / SANOK: Ponad 7 tys. odbiorców bez prądu! Ciężki śnieg zrywa linie, łamie drzewa (ZDJĘCIA)

SANOK / BIESZCZADY / PODKARPACIE. W sanockim rejonie energetycznym, w którego skład wchodzą również Bieszczady, bez prądu pozostaje aktualnie 7300 odbiorców. Wszystko za sprawą ciężkiego, mokrego śniegu, który zrywał linie energetyczne.

Piątek, a szczególnie sobota przyniosły intensywne opady śniegu. Był on mokry i ciężki. „Sypało” niemal nieustannie. Nieprzejezdnych było wiele dróg, a tiry niejednokrotnie blokowały ruch zatrzymując się na wzniesieniach. Dużo pracy mieli strażacy, policjanci i ratownicy, gdyż na terenie powiatu sanockiego i powiatów ościennych dochodziło do licznych kolizji.

Śnieg łamał gałęzie, ale również potężne drzewa. Zrywał linie energetyczne. W rejonie energetycznym Sanok, w skład którego wchodzą całe Bieszczady, powiaty sanocki, brzozowski i leski, awarie wystąpiły na 25 liniach średniego napięcia. Problemy ma 250 stacji transformatorowych. Przekłada się to ograniczenia w dostawie prądu dla 7300 odbiorców. O takim stanie na godzinę 11:45 informował Łukasz Boczar, rzecznik oddziału PGE Dystrybucja w Rzeszowie.

Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Nasze służby intensywnie pracują nad wznowieniem dostaw prądu w miejscach, gdzie wystąpiły utrudnienia. W terenie jest kilkanaście brygad, czyli kilkudziesięciu wykwalifikowanych pracowników. Jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych, ale robimy wszystko, aby jak najszybciej przeprowadzić naprawy – mówi Łukasz Boczar.

Rejon energetyczny Sanok obsługuje następujące gminy: Baligród, Besko, Błażowa, Brzozów, Bukowsko, Cisna, Czarna, Domaradz, Dydnia, Dynów, Haczów, Jasienica Rosielna, Jaśliska, Komańcza, Lesko, Lutowiska, Nozdrzec, Olszanica, Rymanów, Sanok, Solina, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne, Zagórz, Zarszyn.

Wkrótce więcej informacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Po obfitych opadach śniegu, najtrudniejsza sytuacja w Bieszczadach! (ZDJĘCIA)

1Powalone drzewo na ul. Biała Góra w Sanoku w niedzielę około godziny 7 / zdjęcie nadesłane

04-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)