REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Sfałszowany VIN i ślady malowania na naczepie. Ukrainiec trafił w ręce policji (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna zatrzymała naczepę z przerobionymi numerami VIN. Jej szacunkowa wartość, to około 40 tys. złotych.


Wczoraj (21 marca), kilkanaście minut po północy zgłosił się do kontroli na przejściu granicznym Medyce 45-letni obywatel Ukrainy (kierowca samochodu ciężarowego z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych). W trakcie kontroli, funkcjonariusz SG zakwestionował autentyczność oraz stwierdził brak niektórych znaków identyfikacyjnych naczepy, m.in. brak tabliczki znamionowej, niewłaściwą lokalizacje pola numerowego VIN, czy też ślady ponownego malowania w miejscu gdzie powinien znajdować się oryginalny numer VIN. W związku z powyższym, naczepa, której wartość oszacowano na 40 tys. złotych została zatrzymana.

Obywatel Ukrainy, wraz z zabezpieczoną naczepą został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzili dalsze czynności w sprawie.

W bieżącym roku, to już czwarta naczepa zatrzymana przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W roku ubiegłym, na przejściach granicznych BiOSG, zatrzymano w trakcie kontroli granicznej 10 naczep z przerobionymi numerami VIN, o łącznej szacunkowej wartości 440 tys. złotych.

14-133280

14-133281

źródło: BiOSG

23-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)