REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

GRANICA: Sfałszowany VIN i ślady malowania na naczepie. Ukrainiec trafił w ręce policji (ZDJĘCIA)

GRANICA / PODKARPACIE. Na przejściu granicznym w Medyce, Straż Graniczna zatrzymała naczepę z przerobionymi numerami VIN. Jej szacunkowa wartość, to około 40 tys. złotych.


Wczoraj (21 marca), kilkanaście minut po północy zgłosił się do kontroli na przejściu granicznym Medyce 45-letni obywatel Ukrainy (kierowca samochodu ciężarowego z naczepą na polskich numerach rejestracyjnych). W trakcie kontroli, funkcjonariusz SG zakwestionował autentyczność oraz stwierdził brak niektórych znaków identyfikacyjnych naczepy, m.in. brak tabliczki znamionowej, niewłaściwą lokalizacje pola numerowego VIN, czy też ślady ponownego malowania w miejscu gdzie powinien znajdować się oryginalny numer VIN. W związku z powyższym, naczepa, której wartość oszacowano na 40 tys. złotych została zatrzymana.

Obywatel Ukrainy, wraz z zabezpieczoną naczepą został przekazany funkcjonariuszom Policji, którzy będą prowadzili dalsze czynności w sprawie.

W bieżącym roku, to już czwarta naczepa zatrzymana przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. W roku ubiegłym, na przejściach granicznych BiOSG, zatrzymano w trakcie kontroli granicznej 10 naczep z przerobionymi numerami VIN, o łącznej szacunkowej wartości 440 tys. złotych.

14-133280

14-133281

źródło: BiOSG

23-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.