REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Wspólne patrole polsko-słowackie (FOTO)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Podczas wakacji, na drogach powiatu bieszczadzkiego kierowcy spotkają polsko-słowackie policyjne patrole ruchu drogowego. W piątek odbyła się pierwsza służba patrolu mieszanego, policjantów z Ustrzyk Dolnych i słowackiego Humennego.


W okresie wakacji, kierowcy podróżujący drogami powiatu bieszczadzkiego mogą spotkać się z polsko-słowackim patrolem ruchu drogowego. Policjanci będą informować turystów między innymi o zmianach przepisów w zakresie ruchu drogowego po obu stronach granicy. W trakcie wspólnych służb, policjanci nie tylko będą reagować na wykroczenia w ruchu drogowym, ale również będą pomagać kierowcom, zwłaszcza w pokonywaniu barier językowych. Wszystkie czynności, takie jak kontrola drogowa, pomiar prędkości czy badanie stanu trzeźwości, będą wykonywane przez policjanta z tego kraju, na terenie którego odbywają się czynności – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

W piątek nad bezpieczeństwem na terenie powiatu bieszczadzkiego czuwał polsko-słowacki patrol ruchu drogowego. Służbę pełnili policjanci z Ustrzyk Dolnych oraz z miejscowości Humenne. Współpraca odbywa się w ramach umowy między Rzeczypospolitą Polską, a Republiką Słowacką, dotycząca współpracy w zwalczaniu przestępczości oraz współdziałaniu na terenach przygranicznych. Funkcjonariusze ustrzyckiej komendy pełnią służbę również po stronie Słowacji.

 

 

MZ / KWP Rzeszów
Fot. KWP RZESZÓW

02-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)