REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzka sztafeta pograniczników na 100-lecie niepodległości. Przekazują pałeczkę (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. We wtorek 25 września , dokładnie o godzinie 16.59 ogólnopolska sztafeta „Wokół Niepodległej” dotarła w okolice Werhraty na Podkarpaciu. Bieszczadzki Oddział SG jest trzecim z kolei, którego funkcjonariusze biegną wzdłuż granicy aby uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


We wtorek (25.09) na granicy województw lubelskiego i podkarpackiego spotkali się sportowcy dwóch oddziałów SG na czele z komendantami i przekazali sobie pałeczkę sztafetową. Teraz przez 48 godzin sztafeta będzie przemieszczała się wzdłuż podkarpackiej granicy państwowej.

Na podkarpaciu sportowcy mają do pokonania 360 km trasy tj. 10 procent długości sztafety wokoło Polski. Odcinek podkarpacki, w tym góry Bieszczady – to trudny i wymagający teren. Bieg odbywa się w sposób ciągły. Bez względu na porę dnia czy warunki atmosferyczne.

Po przyjęciu pałeczki sztafetowej na styku województw lubelskiego i podkarpackiego przez komendanta oddziału płk. SG Roberta Rogoza, w biegu brało udział łącznie 30 uczestników honorowych. Byli to m.in. harcerze, sportowcy z klubów biegacza i żołnierze. Po ponad 14 godzinach ciągłego biegu, sztafeta dotarła do Przemyśla pod Pomnik Piłsudzkiego. Tam zapalone zostały znicze i złożone kwiaty. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele miasta Przemyśla, starostwa powiatowego, wojska (5 Batalion Strzelców Podhalańskich i 34 Batalion Lekkiej Piechoty z Jarosławia) a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych.

Po każdym z odcinków honorowych, wszyscy biegacze zostali odznaczeni medalami pamiątkowymi nawiązującymi do 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W czwartek 27 września w miejscowości Wyszowatka (styk województwa podkarpackiego i małopolskiego) pałeczka sztafetowa zostanie przekazana do Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

źródło: BiOSG

27-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook