REKLAMA
REKLAMA

Brązowy Krzyż Zasługi zasługi dla Moniki Brewczak (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych, przyznawanych m.in. przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Jedną wśród odznaczonych osób jest Monika Brewczak, która otrzymała z rąk wicewojewody Lucyny Podhalicz Brązowy Krzyż Zasługi.

ts

Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które położyły zasługi dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Nadawany jest przez Prezydenta RP. Odznaczenie zostało ustanowione na mocy ustawy z dnia 23 czerwca 1923 roku i nadawane jest do chwili obecnej. Krzyż Zasługi dzieli się na trzy stopnie: Złoty Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi oraz Brązowy.

Janusz Cecuła, wicestarosta sanocki, złożył laureatce gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.

Monika Brewczak jest założycielką zespołów wokalnych „Soul” i „Souliki”. Z różnymi grupami muzycznymi nagrała ponad 10 płyt, w tym „Uwierz Polsko” wydaną we wrześniu 2017 roku. Prowadzi mieszany chór „Sonores” działający przy sanockiej Farze. Jest dyrygentką, kompozytorką i autorką tekstów, wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. W maju br. wraz ze współpracownikami (Maria Szulikowska, Rafał Gużkowski, Damian Biskup) odniosła ogromny sukces na największym w Polsce festiwalu związanym z filmami katolickimi. Film zatytułowany „Egzekucja w Markowej” okazał się najlepszy w kategorii „TELEDYSK”. To opowieść o heroicznej postawie rodziny Ulmów, która pomagała przeżyć Żydom II wojnę światową i która została bestialsko zamordowana przez niemieckiego okupanta. Pisaliśmy o tym tutaj: Wielki sukces sanockiego teledysku upamiętniającego tragiczną śmierć rodziny Ulmów (FILM, ZDJĘCIA).

Foto: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Egzekucja w Markowej – Soul Sanok


źródło: Red., Starostwo Powiatowe w Sanoku

13-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)