REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Włamali się do radiowozu. 27-latek szarpał i wyzywał policjanta

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwie osoby w związku z włamaniem do radiowozu. Sprawca usłyszał już zarzuty włamania, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza na służbie. O karze dla niego zdecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym może być skazany na 10 lat pozbawienia wolności.

Początkiem miesiąca policjanci przeprowadzali interwencję na ul. Cerkiewnej w Sanoku w związku z awanturą w jednym z mieszkań. Po wykonaniu czynności dwoje z uczestników awantury opuściło mieszkanie informując, że wracają do swojego domu. Gdy policjanci zakończyli interwencję i wrócili do radiowozu zauważyli, że w przednich drzwiach brakuje szyby, a w środku zostały uszkodzone i zabrane elementy wyposażenia radiowozu.

W pobliżu funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które na ich widok zaczęły uciekać. Policjanci ruszyli za nimi. Po krótkim pościgu zatrzymali 45-letnią kobietę i 27-letniego mężczyznę, którzy byli uczestnikami wcześniejszej interwencji. Podczas zatrzymywania mężczyzna był bardzo agresywny, szarpał policjanta za mundur, groził mu i wyzywał. Swoim zachowaniem chciał zmusić policjanta do odstąpienia od czynności służbowych. W trakcie przeszukania 27-latka, policjanci znaleźli przy nim skradzione z radiowozu przedmioty.

Zarówno kobieta, jak też mężczyzna zostali zatrzymani do wyjaśnienia. 27-latek usłyszał już zarzuty włamania, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariusza na służbie. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

źródło: KPP Sanok

foto: archiwum Esanok.pl / zdjęcie poglądowe

13-12-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)