REKLAMA
REKLAMA

Chcieli wjechać do Polski… z banknotami do gier planszowych (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce i Krościenku (Podkarpacie), zatrzymali trzech obywatela Ukrainy, którzy okazali jako środki finansowe na pobyt w Polsce banknoty do gier planszowych.

W miniony weekend (3 i 4 lutego), na przejściu granicznym w Medyce i Krościenku trzykrotnie próbowano wprowadzić w błąd funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej.

14-130304

Obywatele Ukrainy w wieku 25, 36 i 55 lat stawili się do odprawy granicznej na wjazd z Ukrainy do Polski. W trakcie kontroli paszportowej zostali poproszeni przez funkcjonariuszy  o okazanie środków płatniczych na pobyt w Polsce. Wówczas okazali banknoty do gier planszowych. W sumie: dwa banknoty przypominające 50 USD, dwa  banknoty  przypominających 100 USD oraz  sześć banknotów przypominających wyglądem 500 euro.

14-130305

Cudzoziemcy usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania nielegalnego przekroczenia granicy przy użyciu podstępu. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze czterech miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat.

Oprócz zarzutów karnych otrzymali również administracyjną decyzję o odmowie wjazdu na teren Polski i wrócili na Ukrainę. Atrapy banknotów zostały zabezpieczone dla celów dowodowych.

14-130307

Aby wjechać na terytorium państw Schengen, obywatele krajów trzecich muszą posiadać ważny dokument podróży oraz wizę, jeśli jest ona wymagana. Muszą również uzasadnić cel podróży i warunki planowanego pobytu, posiadać środki wystarczające na utrzymanie, zarówno podczas planowanego pobytu jak i na powrót do kraju zamieszkania lub na tranzyt do państwa trzeciego (tj. 300 zł do trzech dni i 75 zł na każdy kolejny dzień pobytu).

14-130308

BiOSG

05-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)