REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Znieważał policjantów i groził im, miał prawie 2 promile. Kradzież z szafki hotelowej i amatorzy jazdy na „podwójnym gazie”

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu sanoccy policjanci interweniowali na drogach powiatu, głównie przy nietrzeźwych kierowcach. Zgłoszono także kilka kradzieży, a jeden z kierujących groził funkcjonariuszom i stosował wobec nich przemoc.

Chciał użyć cudzej karty. Nie było środków…

20-letnia mieszkanka powiatu sanockiego zawiadomiła, że nieznany jej sprawca przy użyciu danych jej karty bankomatowej usiłował kupić 30 dniowy abonament usługi internetowej. To mu się nie udało z powodu braku środków na koncie. Transakcja została więc anulowana.

Włamanie do domku letniskowego

40-latek zawiadomił policje o włamaniu do domku letniskowego. Złodziej wszedł do środka, a następnie z jego wnętrza zabrał modem internetowy LTE z kartą SIM. W trakcie dalszych czynności ujawniono, że z belki zewnętrznej konstrukcji domku została również skradziona kamera wraz z kartą pamięci. Łączna suma strat spowodowana działaniem sprawcy wyniosła około 1200 zł na szkodę zawiadamiającego.

Znieważył policjantów. Miał blisko 2 promile!

43-latek z powiatu sanockiego znieważył słowami wulgarnymi funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna kierował citroenem, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący w trakcie interwencji wypowiadał groźby bezprawne i stosował przemoc fizyczną wobec policjantów, w celu uniemożliwienia przeprowadzenia interwencji, chcąc zmusić funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej. 43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Z szafki hotelowej zniknęły dolary

26-latek czasowo zamieszkały w Sanoku, zawiadomił, że z szafki w hotelu pracowniczym (niezabezpieczonej i wolnostojącej) złodziej ukradł 200 dolarów.

Na „podwójnym gazie”

Policjanci w trakcie realizacji czynności służbowych ujawnili i zatrzymali kierującego volvo. Mężczyznę poddano badaniu na stan trzeźwości. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Odrzechowej przy ulicy Słonecznej policjanci skontrolowali kierującego volkswagenem. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu.

W Markowcach 45-latek kierujący samochodem marki VW był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 12.01.2019 r. wydany przez Sąd Rejonowy w Sanoku.

Ukradł nawóz z pola

66-letni mężczyzna zawiadomił, że nieznany mu sprawca ukradł pozostawiony przez zgłaszającego na polu ornym nawóz, w dwóch pojemnikach, o wadze 500-600 kg każdy. Straty oszacowano na kwotę około 2000 złotych.

Ukradli chłopakowi telefon

42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego zawiadomił, że nieznany mu sprawca z plecaka pozostawionego przez jego syna przy boisku sportowym, ukradł telefon komórkowy marki LG wartości około 700 złotych.

policja

źródło: KPP Sanok

02-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)