REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

Droga Krzyżowa w Bieszczadach. Sprawdź trasy

WOŁOSATE / POWIAT BIESZCZADZKI. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego opublikowała kolejny komunikat w związku z Drogą Krzyżową na terenie BPN.

W związku z tym, iż spodziewamy się, że w dniu 30.03 Bieszczadzki Park Narodowy odwiedzany będzie również w celu odbycia indywidualnych lub grupowych Dróg Krzyżowych prosimy o przyjęcie następujących informacji:

1. W parku w dalszym ciągu panują warunki zimowe, szlaki pokrywa warstwa mokrego, częściowo udeptanego śniegu, który powoli się wytapia.

2. Prosimy o skorzystanie z kamery naszej internetowej oraz przede wszystkim z prognoz pogody przed podjęciem decyzji o udziale w Drodze Krzyżowej.

3. Należy się odpowiednio przygotować na wyjście w góry (termos z herbatą, jedzenie, ciepła odzież, odpowiednie obuwie dla wędrówek górskich) oraz ocenić swoje możliwości fizyczne.

4. Wyznacza się dwie trasy, które mogą być wykorzystywane dla potrzeb turystyki religijnej (szlak Wołosate-Przełęcz Bukowska oraz szlak relacji Wetlina Stare Sioło-Przeł. Orłowicza-Smerek-Kalnica w ruchu jednokierunkowym) – schematy w załączeniu.

Szlak Wołosate-Przełęcz Bukowska

Szlak Wołosate-Przełęcz Bukowska.

szlak relacji Wetlina Stare Sioło-Przeł. Orłowicza-Smerek-Kalnica w ruchu jednokierunkowym

Szlak relacji Wetlina Stare Sioło-Przełęcz Orłowicza-Smerek-Kalnica w ruchu jednokierunkowym.

5. Zachęcamy do skorzystania z Drogi Krzyżowej na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska, gdyż są tam ustawione drewniane stacje, które ostatnio zostały ostatnio odnowione. Obserwujemy, że od ponad 2 tygodni odbywają się tam Drogi Krzyżowe. W dniu 24 marca br. odbyła się m.in. II Bieszczadzka Droga Krzyżowa z udziałem JE Księdza Arcybiskupa Adama Szala.

6. Prosimy wziąć pod uwagę jednak, że wiele osób stanu duchownego zachęca do przeżywania Wielkiego Piątku w swoich parafiach.

7. Informujemy, że w dniu 30 marca szlak z Wołosatego na Tarnicę będzie zamknięty do ok. godz. 14.00. Inne trasy będą otwarte zgodnie z Regulaminem Parku.

8. Prosimy o dostosowanie się do poleceń Służby Parku, kierującej ruchem samochodowym. Parkowanie pojazdów w Wołosatem na parkingu oraz na placu przy obiektach Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego. Prosimy nie parkować przy drodze wojewódzkiej w osadzie Wołosate, przy której obowiązuje zakaz parkowania.

9. Park nie będzie pobierał w tym dniu opłaty wstępu. Opłatę parkingową w Wołosatem będzie pobierał dzierżawca obiektu gastronomicznego ulokowanego na parkingu.

10. Park udostępni bezpłatnie 2 toalety (sanitariaty na parkingu w Wołosatem oraz toaletę alpejską przy samej Przełęczy Bukowskiej).

11. Prosimy opiekunów grup pielgrzymów na trasie Wetlina Stare Sioło-Przełęcz Orłowicza-Smerek Kalnica, aby po wysadzeniu osób uczestniczących w drodze krzyżowej w Wetlinie skierowali pojazdy na parking Nadleśnictwa Cisna w Kalnicy, w celu oczekiwania na schodzących z gór.

12. Prosimy o przestrzeganie zasad opisanych w Regulaminu Parku, który jest dostępny na stronie internetowej www.bdpn.pl w zakładce turystyka.

13. Nad bezpieczeństwem osób przebywających w górach czuwać będą z urzędu ratownicy GOPR, a w pobliżu granicy państwowej (szczególnie dotyczy to Przełęczy Bukowskiej) spodziewane są patrole Straży Granicznej.

droga f w zatwarnicki (2)

MZ / BPN
Fot. Wojtek Zatwarnicki / BPN

28-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)