REKLAMA

GMINA SANOK: MKS nie pojedzie do Prusieka, brak zgody rady gminy. Mieszkańcy: „Szantażuje nas prywatny przewoźnik!” (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniej sesji w gminie wiejskiej Sanok obradowano między innymi nad uchwałą dotyczącą uruchomienia pilotażowych kursów MKS do Prusieka. Mimo niemal stuprocentowego poparcia mieszkańców sołectwa, radni nie podjęli uchwały. Pojawiły się głosy sprzeciwu spośród innych miejscowości gminy wiejskiej Sanok,  a także dezaprobata prywatnego przewoźnika.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Prusieka zgłaszali do naszej redakcji sporną sprawę uruchomienia pilotażowych kursów MKS linii nr 4, która od kwietnia mogłaby dojeżdżać właśnie do tego sołectwa. Czytelnicy martwili się, czy przedsięwzięcie dojdzie do skutku. Jak donosili, mimo stuprocentowej zgody mieszkańców, niektórzy członkowie komisji wspólnej rady gminy Sanok, negatywnie zaopiniowali uchwałę podjętą przez sołectwo w lutym br.

Wówczas, aby wyjaśnić tę sytuację i rozwiać wątpliwości mieszkańców Prusieka, zwróciliśmy się do sołtysa Jacka Sroki.

Rzeczywiście, od 8 lat sołectwo Prusiek stara się o przedłużenie kursów MKS linii nr 4 z Sanoczka do Prusieka, czyli o odcinek 4 km. Po długich rozmowach z panem burmistrzem Tadeuszem Pióro oraz panem prezesem SPGK Zbigniewem Magrytą doszliśmy do porozumienia i ustalono, że od 1 kwietnia br. 9 kursów MKS linii nr 4 mogłoby jeździć do Prusieka. Niewątpliwie dodatkowe kursy, przy już istniejącym rozkładzie jazdy innych przewoźników, byłyby udogodnieniem, szczególnie dla dzieci uczących się w sanockich szkołach oraz dla osób starszych i niepełnosprawnych – wyjaśniał  Jacek Sroka.

„Chcecie państwo usunąć naszego gminnego przewoźnika”

Podczas sesji rady gminy wiejskiej Sanok 22 marca w proponowanym porządku obrad zabrakło punktu dotyczącego uchwały w sprawie: „Wyrażenia zgody na zmiany porozumienia z gminą miasta Sanoka w zakresie organizacji i realizacji lokalnego transportu zbiorowego w granicach administracyjnych miasta i gminy Sanoka oraz gminy Sanok”.

Wprowadzono go dopiero po rozpoczęciu obrad, na wniosek wójta gminy Anny Hałas. Z kolei radny Jan Dzierżawski wnioskował o możliwość uczestniczenia w obradach mieszkańców Prusieka.

5

Poprosiłam o wprowadzenie tej uchwały do porządku obrad, Rozmawialiśmy wielokrotnie na temat rozszerzenia komunikacji miejskiej na teren gminy Sanok. Myślę, że radni są doskonale zorientowani w tym zakresie. Byłam na zabraniu wiejskim w miejscowości Prusiek i powtórzę to samo co powiedziałam wówczas mieszkańcom. szanowni Państwo wprowadzenie przewoźnika miejskiego do gminy Sanok spowoduje ograniczenie działalności naszego przewoźnika jakim jest firma „Start” z Niebieszczan. Tym samym wprowadzenie spółki miejskiej spowoduje, że w przyszłości z całą pewnością będziemy dopłacać do komunikacji miejskiej, również w miejscowości Prusiek, tak jak ma to miejsce w tych sołectwach, w których ta komunikacja obecnie funkcjonuje. Ponadto, wyprowadzenie spółki gminnej i wyprowadzanie podatków na pewno nie leży w interesie gminy. Każdy jeden samorząd stara się pozyskiwać inwestorów, ludzi, którzy wpłacają pieniądze do gminy, bo tymi środkami gospodarujemy i z nich  realizujemy różnego rodzaju zadania na terenie naszej gminy – przedstawiła sytuację Anna Hałas.

Do wójta gminy wpłynęło również pismo rady sołeckiej ze Strachociny. Wójt fragmenty odczytała podczas ostatniej sesji. Tamtejsi radni wyrazili swój stanowczy sprzeciw i dezaprobatę w kwestii działań niektórych radnych, w sprawie  zmian w strukturze organizacji transportu publicznego na terenie gminy. Autorzy pisma stwierdzili, że nie mogą pojąc toku myślenia tych, których wioski najmniej wpłacają do budżetu gminnego, a najwięcej chcą z niego korzystać, w przeciwieństwie do wsi Strachocina, która najmniej otrzymuje, a najwięcej oddaje.

Chodzi nam o to, że chcecie państwo usunąć naszego gminnego przewoźnika,  z tras miejscowości naszej gminy, poprzez swoje niezrozumiałe i głupie pomysły  podkładając lokalnej firmie minę i wprowadzenia na trasy za dopłatą z naszego wspólnego budżetu  zewnętrznego przewoźnika. Szkodzicie firmie, która  płaci podatki do wspólnego gminnego budżetu, co może w przyszłości skutkować  przeniesieniem firmy do innej gminy i uszczupleniem wpływów podatkowych do kasy gminy. Jeśli jednak dojdziecie do rozwiązań niekorzystnych dla budżetu gminy, to proponujemy, aby  kosztami tych  nieroztropnych działań obarczyć wszystkie budżety wiosek, popierające te niekorzystne dla budżetu gminy rozwiązania. Niech sami pomysłodawcy poniosą skutki swoich działań – napisali przedstawiciele mieszkańców wsi Strachocina.

To jest szantaż!

Pismo wzbudziło dyskusję, zarówno wśród radnych jak i mieszkańców Prusieka, obecnych podczas sesji.

Jestem zdumiony tym co usłyszałem. Pani wójt na to pozwala, aby Strachocina rządziła Prusiekiem, aby decydowała co my mamy robić! – podkreślał radny Jan Dzierżawski.

Sołtys Prusieka zaznaczył, że wbrew temu, co mówią mieszkańcy Strachociny, gmina nie poniosłaby żadnych dodatkowych kosztów pilotażowych kursów.

Porozumienie między radą miasta Sanoka a gminą Sanok obowiązywałoby do końca 2018 roku bez dodatkowych opłat, więc nie skutkowałoby żadnym uszczupleniem budżetu gminy Sanok. Ponadto na zebraniu wiejskim w połowie lutego podjęliśmy uchwałę, że jeśli będzie potrzeba dopłaty, to sołectwo ją uiści z własnych pieniędzy. Proszę państwa, w innych sołectwach również są zebrania i podejmowane uchwały wiejskie, jedni chcą kanalizacje, inni drogi, a my chcemy dodatkowych kursów. Proszę uszanować decyzje mieszkańców – mówił Jacek Sroka.

Podkreślił także, że nie wnioskuje się o usunięcie prywatnej firmy, a o uzupełnienie dotychczasowego rozkładu jazdy o kursy MKS. Głos zabrali także przedstawiciele wsi Prusiek.

– Jesteśmy małą społecznością, od lat nie żałujemy pracy dla naszego sołectwa. nie rozumiemy więc dlaczego w XXI wieku w małej wiosce na Podkarpaciu ludzie  nie maja prawa powiedzieć: bardzo nam zależy na drugiej linii, która obsługiwałaby nasza miejscowość. Szanowni Państwo, jeśli słyszę, że spółka, o której mówimy, jest nasza spółką, to znaczy gminną spółka, bo w dwóch wypowiedziach taka narracja była, państwo chyba rozumiecie, że to jest błąd wypowiedzi? To jest prywatna spółka, to nie jest nasza spółka. To spółka prywatna, która funkcjonuje na terenie naszej gminy – mówiła mieszkanka Prusieka.

W jaki sposób zmienia to sytuację? – zapytała Anna Hałas podczas sesji.

Tak samo my, jak i spółka, ma prawo starać się o swoje interesy. My jako mieszkańcy Prusieka staramy się o to, aby chociażby dzieci nasze mogły spokojnie dojechać do szkoły. Nie występujemy przeciwko nikomu ani niczyim interesom. Występujemy w interesie własnym i naszych mieszkańców. Chodzi nam o dojazd do Sanoka dogodniejszy niż jest teraz. Proszę zauważyć, że nikomu nie blokujemy niczego i przeciwko komukolwiek nie stosowaliśmy pism, obsypując inwektywami, że ktoś jest głupi albo temu podobnych, które dzisiaj usłyszeliśmy. Przecież my nie chcemy lecieć na księżyc, ani budowy centrum NASA w Prusieku, chcemy wydłużenia linii autobusowej MKS – skwitowała przedstawicielka społeczności Prusieka.

Radny Zbigniew Morawski z kolei podkreślił, że dotychczasowy, prywatny przewoźnik oświadczył, że jeśli dojdzie do sytuacji, że w Prusieku pojawi się dodatkowy przewoźnik, to on rezygnuje z świadczenia usług przewozowych w sołectwie.

– Zatem nie ma mowy o dodatkowych kursach, a wymianie przewoźnika – skomentował radny.

To jest zwykły szantaż na gminie. A czym będą jeździć Niebieszczany? Prezesi spółki mówili, że tylko i wyłącznie nie będą się zatrzymywać w Prusieku. My rozmawialiśmy o równorzędnej pracy. A oni powiedzieli wyraźnie na spotkaniu wiejskim: albo my, albo nikt. Czy to nie jest szantaż? Dzisiaj nie pozwalamy sobie, aby ktoś szantażował nas i mówił co ma robić – ostro odpowiedział mieszkaniec Prusieka.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należała do radnych. Finalnie 6 zagłosowało za podjęciem uchwały, 8 radnych było przeciwko i jeden wstrzymał się od głosu. Tym samym do Prusieka nie pojedzie MKS.

Sanocki magistrat oraz SPGK dopięły pilotaż na ostatni guzik

Sołectwo Prusiek od 8 lat starało się o przedłużenie kursów MKS linii nr 4 z Sanoczka do Prusieka, czyli o odcinek 4 km. Po długich rozmowach z burmistrzem Tadeuszem Pióro oraz prezesem SPGK Zbigniewem Magrytą osiągnięto porozumienie i ustalono, że od 1 kwietnia br. 9 kursów MKS linii nr 4 mogłoby jeździć do Prusieka. Rada Miasta Sanoka podjęła także jednogłośnie uchwałę, która gwarantowała zgodę na wydłużenie kursów wspomnianej linii oraz okres trwania pilotażu do końca 2018 roku, przy zerowym wkładzie gminy Sanok.

ZOBACZ TAKŻE:

GMINA SANOK: Pilotażowe kursy MKS do Prusieka. Sołectwo jednogłośnie za, radni nie wszyscy

Paulina Ostrowska

30-03-2018
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

ZXZZ2018-03-28 13:52:36
0 0
Mędrcy z Strachociny uwalili wszystko . Zapomnieli jaki mieli cyrk z wiatrakami .
PARANOJA i SZOK2018-03-28 13:55:18
0 0
jak to możliwe że miasto Sanok daje autobusy za darmo do Gminy Wiejskiej Sanok a radni wiejscy nie chcą dac mieszkańcom MKS
Pismo wzbudziło dyskusję, zarówno wśród radnych jak i mieszkańców Prusieka, obecnych podczas sesji.2018-03-28 13:56:44
0 0
Pismo wzbudziło dyskusję, zarówno wśród radnych jak i mieszkańców Prusieka, obecnych podczas sesji. - Jestem zdumiony tym co usłyszałem. Pani wójt na to pozwala, aby Strachocina rządziła Prusiekiem, aby decydowała co my mamy robić! – podkreślał radny Jan Dzierżawski.
Do mieszkańców Prusieka i Niebieszczan2018-03-28 14:00:46
0 0
Powinniśmy wspólnie zorganizować pikietę i protest przeciwko władzy która nie chce pozwolić na MKSy z Sanoka – jak to się dzieje że władze są przeciw mieszkańcą
Waldek2018-03-28 14:02:51
0 0
Mieszkancy stoją a władza siedzi. A przecież to mieszkańcy płaca podatki w tej gminie
Pytanie do Pani Wójt2018-03-28 14:08:03
0 0
Dlaczego Gmina Wiejska Sanok nie ma dopłacać do autobusów skoro tego chcą mieszkańcy ? Poza tym to sołectwo chce dopłacać z własnych pieniedzy do autobusów jeśli będzie taka potrzeba
KLKJ2018-03-28 14:41:07
0 0
ZGODNIE Z USTAWĄ GMINA MA OBOWIĄZEK ZAPEWNIĆ KOMUNIKACJĘ WSI Z MIASTEM CZYLI SANOK LUB LESKO TAK ABY OSOBY KTÓRE NIE MAJĄ MOŻLIWOŚĆI PORUSZANIA SIĘ WŁASNYM TRANSPORTEM MIELI DOSTĘP DO KOMUNIKACJI TO JEST GMINY OBOWIĄZDEK!!! TAK SAMO JEST Z MONASTERCEM ZAŁUŻEM WUJSKIM ŁUKAWICĄ LISZNĄ MIESZKAŃCY POWINNI MIEC ZAPEWNIONY TRANSPORT PUBLICZNY
HOHO2018-03-28 14:43:11
0 0
Przyjdą WYBORY MY WAS TEŻŚ ROZLICZYMY!!!!
Przejeżdżam tamtędy własnym2018-03-28 14:55:31
0 0
Tam jest czyjś prywatny interes i plecy.Mieszkańcy nie wybierać przypadkowych sołtysów jak nie wydoli to zastąpić gajowym lub teściową z miotłą.
KONKURENCJA JEST WSKAZANA!!!!!!!!!!!!!!!!2018-03-28 16:00:14
0 0
Prywatna spółka ? CBA zbadać związki właściciela z radnymi co byli przeciw przedłuzeniu lini nr 4. Bilingi z telefonu kto i z kim rozmawiał i wpływał na decyzje. A Obywatele przy wyborach pamietać kto was wykołował. Co to prywacia biznesmen okręcił radnych i kwiczą !! KONKURENCJA!! słyszeli o czymś takim?!!! Co może ten z Nebeszczan ma ich do końca świata wożić!!??? A wójt co sie tak martwi o prywatną spółke. Co on jeden ma autobus do wożenia ludzi?!! Ja mam autobus i ja bede woził ludzi do końca świata. Jakie to mundre ludzie w tej radzie z wójtem na czele.
xxxi2018-03-28 16:20:56
0 0
Niebieszczany stoją za Prusiekiem murem wpuścić 4 do Niebieszczan również i będzie spokój ż ta spółka "START" bo to jest żenada.
dziwne to bardzo2018-03-28 16:52:13
0 0
Miasto Sanok daje za darmo autobusy a władze wiejskiej gminy nie chcą dać mieszkańcom Prusieka autobusów MKS
Seba 2018-03-28 16:54:37
0 0
Dramat Władza lobbuje za prywatna firmą bo ona się obrazi i zwinie biznes... Wstyd dla pani wójt gminy że chroni prywatne interesy a zdanie mieszkańców ma w dalekim poważaniu
....,,.,.,..2018-03-28 17:07:30
0 0
Ta władza już chyba sie WYPSTRYKAŁA. Czy w kazdej dziedzinie mieszkancy gminy Sanok muszą byc poszkodowani? Czemu zawsze wygrywa interes a nie zdrowy rozsądek a nie mieszkanców interes.... Dlaczego. Są nieudolne rządy w SPGK? Kto widzial warsztat samochodowy gdzie sklep jest traktowanyny jako inna inkszosć , klijent musi sam zalatwiac sobie czesci bo noema komunikacji pomiwdzy obslugą klijenta a sklepem, Autobusy SPGK jezdzą z zawrotną predkoscią 20km\h w miejscu gdzie jedziemy 50 km/h. Niech ktoś w koncu pujdzie po rozum do glowy!!! Czemu smiecciaze na terenie gminy sanok jjak worek im sie rozwali ze szkłem to juz nie podniesie tego co zostało czemu tak jest? Jak dajecie takie huj...ow...e worki to niech przynajmniej pracownicy zbierają to co soe ewentualnie rozsypie!!!!!!!!!!!
Ojoj2018-03-28 17:12:41
0 0
Dlaczego do przetargoów na terenie solectw na robienie drug wygrywa najdrozsza firma TRANSPRZET. Oni mają drogie usługi oraz DRPGIE KRUSZYWO są firmy które mają tańsze kruszywo i w tej cenie utwardzą wiecej odcinków drogi. A Te drogi w naszym POWIECIE jak i gminie są ZAPOMNIANE
PS2018-03-28 17:52:22
0 0
Obiecuję wszystkim że jeśli jeszcze raz pani wójt pojawi się na zebraniu w Prusieku to wyjedzie na gnoju jak Jagna.Już lobbuje po wsi za tym.Bo może ktoś już się znudził jazdą tymi Nyskami ze Startu?Poruwnajcie sobie ceny biletów tylko.
Pp2018-03-28 18:00:14
0 0
pani wójt ze wszystkim w Prusieku jest na NIE! Wiem ze to czytasz paniusiu,i każdy wie że to twoja ostatnia kadencja.z MKSem na NIE,z mostem na Zboiska na NIE itd.tylko z domem strazaka na tak bo kaska do gminy z wynajmu poleci!
Ja2018-03-28 18:03:50
0 0
Czytam te komentarze i bardzo się dziwię jak ktoś narzeka na władze gminy, straszy wywiezieniem na taczkach, wyborami itd...... i wymienia tu wójta (w tym przypadku Panią Wójt) ???? Władze w gminie stanowi Rada Gminy tylko i wyłącznie a więc RADNI - Pani czy Pan Wójt są tylko od wykonania uchwał podejmowanych przez Radę
Pp2018-03-28 18:11:08
0 0
Oj pomyliłbys się czlowiecze.
Pp2018-03-28 18:26:07
0 0
To tak jakby Polska nie chciała wyrzutni Patriot,bo jak Rosja będzie się bronić!
Podpowiedz2018-03-28 18:39:24
0 0
Podpowiadam: Zaskarzyc uchwałę jako nie zgodna z prawem. Uchwałą rady gminy nie może w żaden sposób krępować wyboru mieszkańców co do przewoźnika jakim chcą jeździć. Ten przepis stanowi złamanie prawa wynikającego wprost z konstytucji a mianowicie prawa wolnego wyboru. Uchwałę ma prawo do wojewody Zaskarzyc każdy radny, a nawet mieszkaniec. Proponuje w trybie pilnym wysłać takie pismo do wojewody podkarpackiego Ewy Leniart. Pani Wojewoda jest znana z tego że reaguje bardzo szybko na ludzka krzywdę a z ta mamy tu do czynienia. Z drugiej strony należy również popatrzeć na to szerzej PIS owy burmistrz Sanoka daje autobus, pisowi radni z gminy są za a co robi Pani Wójt?
Sąsiad2018-03-28 19:29:45
0 0
Nasyłać kontrole ITD ,na te złomy.
POWIAT I GMINA SĄ SIEBIE WARCI2018-03-28 19:33:15
0 0
Dlaczego GMINA SANOK ma dobre zarząddzanie pieniedzimi tak jak to kiedyś tutaj pisało bo jak widać nie REMONTUJE DRÓG NIE WYDAJE PIENIEDZY NA CELE PUBLICZNE ITP ITD. DLATEGO GMINA MA KASE RAZEM Z POWIATEM SANOCKIM BO nie wydają pieniędzy.. ZA TO SĄ TABLICE WITAMY W GMINIE SANOK A ZA TA TABLICĄ W DRÓGIM KIERUNKU JAK JEDZIE SIĘ NA LESKO UWAGA DROGA NIE REMONTOWANA WYBOJE BRAWO POWIAT SANOK TAK WŁASNIE ROZWIĄZUJECIE PROBLEMY TAK SAMO ZARZĄDZACIE JAK W TYM PRZYPADKU ,BRAWO BRAWO.
ludzie się boją władzy2018-03-28 19:56:27
0 0
zamiast rządać swoich praw podkulą ogony i pójdą do domu
Napiszcie do posła 2018-03-28 19:57:01
0 0
może pomoże załatwić sprawę
Fuuujjjtowa2018-03-28 20:39:40
0 0
Transport na NIEE !!! WYBUDOWAC SIE NA WLASNEJ DZIALCE W GMINIE SANOK TEZ GRANICZY Z CUDEM , NAJLEPIEJ SIEDZIEC I ZA PRZEPROSZENIEM G... ROBIC , taka jest wizja w GMINIE SANOK a po co ? Jak na konto wplynie I czlowiek sie nie przepracuje !! Chore to jest !
idelio2018-03-28 21:00:55
0 0
czas na głebokie zmiany w tej gminie - jak wójt nie idzie za gminą .... szkoda gadać
No problem2018-03-28 21:27:01
0 0
Przyłączyć Prusiek do Sanoka i po sprawie. Niech zobaczą jak "kolorowo" będzie. Szanujcie panią wójt, bo drugiej takiej nie będzie.
xxSanoczekxx2018-03-29 00:32:46
0 0
Moim zdaniem MKS lini nr 4 powinien jeździć do Prusieka w takich godzinach gdzie jeźdzą dzieci do Sanockich szkół czyli są to godziny poranne 6:50, 7:22, 8:15 , i z Sanoka do Prusieka w godzinach takich jak 13:50, 14:30, 15:15 jak dzieci kończą szkołę jak i dla osób starszych był by to dobry pomysł bo wysiadali by na mieście i mieli by bliżej do załatwiania swoich spraw!!! Z czego jestem też za tym żeby przywrócić więcej autobusów linii nr w Niedziele!! czego w Niedziele linia nr 4 w ogóle nie jeździ do Sanoczka ludzie też w niedziele chcą jeździć do Sanoka z Sanoczka proszę o tym pomyśleć że jest młodzień która jeździ do szkól w niedziele,
xxSanoczekxx2018-03-29 00:35:01
0 0
Jest młodzież która w weekend chodzi do zaocznego liceum, do szkół Policealnych i nie mają się czym dostać do Sanoka z Sanoczka! wisi w autobusie reklama Szkoły Torus a zero autobusów w niedziele jeśli ktoś tam chodzi i jak się mają dostać do szkolyy !!!!
Wolni Ludzie2018-03-29 06:43:11
0 0
to mas być władz która dba o mieszkańców gminy i miejscowości ? Czy tylko żeruje na naszych podatkach
z Niebieszczan2018-03-29 06:46:05
0 0
Niebieszczany chcą aby MKS z Sanoka jezdził też do nas! Pytam czy władze gminy mogą wspierać monopol 1 firmy? CZY TA UCHWAŁA JEST ZGODNA Z PRAWEM?
jolanta2018-03-29 06:56:22
0 0
Do Szanownej redakcji esanok.pl . Proponuję wycofać możliwość komentowania informacji , proponuję zrobić zakładkę na górnym pasku np. z nazwą GŁOS LUDU czyli taki facefolwark niech wszyscy piszą i zamieszczają . Myślę że dobry projekt, taki zawór bezpieczeństwa dla tych co mają potrzebę wyrazić swoje opinie.
ludzie chcą autobusów MKS w Prusieku i Niebieszczanach 2018-03-29 08:21:25
0 0
władza boi się krytyki szczególnie przed wyborami ----- pozwólcie ludziom decydować o tym że chcą mieć w Prusieku i Niebieszczanach autobusy MKS
jak radni nie chcą autobusów2018-03-29 08:22:31
0 0
niech zrzekna się też diet
wil2018-03-29 08:24:22
0 0
Własnie zawiadomiłem ITD, ze autobusy z Start Niebieszczony nie spełniają wymagań na świadczenie usług komunikacyjnych. Busikami mogą wozić ludzi na budowę, a nie świadczyć usługi komunikacji podmiejskiej. Każdego dnia autobus Start jadący o godzinie 7dmej jest przeładowany, może Policja tez by się tym zajęła. Niech każdy z komentujących zrobi cos fizycznego (napisze list, poinformuje Wojewodę, Marszałka czy zaprosi telewizje) i za chwile Pani Wójt sama zaproponuje nam MKS Sanok.
STOP dla START2018-03-29 08:47:27
0 0
Po pierwsze przewoźnik z niebieszczan nie ma wystarczająco obłożonych przewozów. Ktoś jak kończy pracę o 18:00 (a dużo jest sklepów, instytucji, banków itd., które są tyle czynne), to nie ma czym wrócić, bo o 18:30 nie ma z Sanoka autobusu, jest tu w szczycie 2 godzinna przerwa w dojeżdżaniu. Po drugie zbliżają się wakacje, ludzie dojeżdżający do pracy na 7:00 staną przed problemem braku autobusu, który jeździ tylko w dni nauki szkolnej (z niebieszczan coś ok 6:30) - gdzie sens gdzie logika? Dobro mieszkańców i ich budżetu też powinno być ważne, bilet u prywatnego przewoźnika jest dwa razy droższy niż w MKS, nie ma ulg na pojedyncze przejazdy
MIESZKANIEC LISZNEJ2018-03-29 08:49:57
0 0
tak rodzi się społeczenstwo obywatelskie brawo Prusiek brawo Niebieszcany WALCZCIE O SWOJE
Ciosek2018-03-29 10:21:24
0 0
Busiki Startu Niebieszczany to brudne, smierdzace, zdezelowane i dawno powinna być oddane do utylizacji. Pani Wójt to nie przeszkadza, bo nie musi nimi jeździć. Musiała przytulic łapówkę bo innego racjonalnego wytłumaczenia nie ma. A jak jest podejrzenie, ze mogła wziasc to do prokuratury (tylko nie sanockiej bo tam mężuś uratuje).
XYZ2018-03-29 10:51:18
0 0
pani wójt czy pani jest gospodarzem całej gminy czy oprócz Prusieka jest to poniżanie społeczności Prusieka, panie Wolanin pana postawa wobec Prusieka równa się zeru pana inteligęcji radni gminy idą wielkie święta razem panią wójt zastanówcie się nad swoją osobą.
lol2018-03-29 11:27:27
0 0
Widzisz CIOSEK, czeka cię chyba gorące lato. Pani Wójt będzie zapewne wiedziała co zrobić, zapewniam cię. Nie wygląda to Ciosek dobrze i nawet odszczekanie tego co napisałeś pewnie nie pomoże.
Prusiek w Sanoku2018-03-29 11:54:07
0 0
Prusiek, Sanoczek, Plowce i Stroze przylaczyc do Sanoka!!! Kto za?
walek2018-03-29 12:47:51
0 0
jo i mojo stara tysz
Mieszkaniec Strachociny2018-03-30 06:11:58
0 0
Jestem mieszkańcem Strachociny i wstydzę się za list grupy klaunów wtrącających się w wewnętrzne sprawy Sołectwa Prusiek. Jestem z wami.
xxx2018-03-30 23:46:05
0 0
Podobna sytuacja była z linią nr 5 do Kostarowiec.(prywatny przedsiębiorca i strachoczanie) x.x
mll2018-04-01 04:13:06
0 0
A kto powiedział ze musi być zgoda rady gminy na jeżdżenie MKS ów do Prusieka? Robią kursy i się nie pytają zwłaszcza że nie chcą od nikogo kasy. A swoją drogą tak właśnie wygląda u nas organizacja komunikacji publicznej. W normalnym świecie prokurator by się tym zainteresował. I tu kłaniają się "plany transportowe" które powinny wszędzie istnieć i być realizowane.
mll2018-04-01 04:17:26
0 0
A straszenie że nie będą się zatrzymywać w Prusieku to jest szantaż i dziecinada. Mają wpisane w papierach przystanki w Prusieku i to jest ich psi obowiązek. Niechby raz się nie zatrzymał to krokodyle wezwać i dostaną taki domiar że się nie pozbierają
rsa122018-04-01 23:47:43
0 0
Zagórz miał obcięte kursy ponieważ koszt kursowania do sąsiedniej gminy kosztował setki tysięcy złotych, proszę pokazać ile Gminę Wiejską po 2018r. kosztowałoby poprowadzenie linii do Prusieka czy Niebieszczan. Tyle w temacie, chyba macie jakieś wyliczenia, które można przedstawić opinii publicznej.
zenek2018-04-02 06:20:48
0 0
jezeli wchodzi biedronka czy inny kaufland to nikt nie patrzy na prywatnych sklepikarzy natomiast jak ma wejsc tansza i w dodatku panstwowa komunikacja to ktos nagle patrzy na losy prywatnego przewoznika...przypadek? wątpię. Niech prywatny obnizy ceny i nie bedzie sie miastu oplacalo jezdzic tam mks'em ;)
Jarek2018-04-02 11:11:01
0 0
Gdyby pan Prezes wcześniej przyjeżdżał do Prusieka, to by może coś z tego było,ale przyjeżdżał do Strachociny i nie ma się co dziwić,że autobusu nie będzie. Nawet w tej historii , trzeba mieć niestety poparcie tylko od świętych ( a gdzie się urodził św.Andrzej Bobola ? - przecież nie w Prusieku ....Jak nie wiadomo o co chodzi,to na pewno chodzi o pieniądze...
młody wyborca2018-04-03 09:00:46
0 0
Pani wójt czas ze sceny gminnej zejść. 64 lata to już czas na odpoczynek, a 12 tys. miesięcznie przyda się bardziej młodemu kandydatowi - prawda???
jA pA2018-04-04 21:53:51
0 0
Ha, ha, ha, Prusiek od 8 lat stara się o autobus linii miejskiej, a wszystko to staraniem obecnego sołtysa, który to jest sołtysem lat 3....no ale, do rzeczy, Niebieszczany są z Prusiekiem - super, Strachocina (ta część co się wstydzi pisma jakie "usmażyli" Ci "inni" ze Strachociny) jest za - super, a ja jestem z Sanoka i mam taką myśl; dlaczoego Rada Miasta Sanoka tak "lekką ręką" chce przedłużyć linie autobusową do Prusieka, czyżby rozwiązane są wszystkie problemy komunikacyjne w mieście???? - się pytam...
jA pA2018-04-04 21:57:41
0 0
...może ze dwa przykłady, bo nad resztę niech myśli magistrat, 1) ile autobusów miejskich jedzie przez ulicę Słowackiego?? - oj oj żadnego, może przy tej ulicy nie ma mieszkańców, 2) cmentarz przy ulicy Ustronie? odp.- 1 kurs autobusu - wystarczy, cała reszta wybierających się na cmentarz starszych ludzi sobie dojdzie pieszo, przecież to tylko jakieś 5 km ulicą Konopnickiej i ulicą Ustronie, dojdą chodnikiem którego nie ma, no ale... autobus na wieś to podstawa...