REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Przedstawiono prognozowaną liczebność klas we wszystkich podstawówkach

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W gminie Zagórz w końcu przedstawiono prognozowaną liczebność klas w poszczególnych szkołach podstawowych na terenie samorządu.

 

Jak poinformowała redakcję w poniedziałek o 18:36 Katarzyna Kuzio, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu, przedstawiono prognozowaną liczebność poszczególnych klas w szkołach podstawowych, które funkcjonują na terenie samorządu.

 

I tak w Szkole Podstawowej w Czaszynie w klasach od „0” do 8 będzie po jednym oddziale. Liczba uczniów waha się od 6 osób w klasie drugiej, do 19 w szóstej. Obrazuje to tabela poniżej, którą przesłano z ZOS.

Podobnie wygląda sytuacja w Szkole Podstawowej w Łukowem. Natomiast w tym przypadku na części zajęć – dokłądnie 5 godzinach – uczniowie klasy pierwszej i drugiej będa milei zajęcia łączone w grupie 15-osobowej. Liczby przedstawia kolejna tabela.

W Szkole Podstawowej w Porażu w roku szkolnym 2018/2019 naukę będzie kontynuowało 126 uczniów w 9 oddziałach, czyli od klasy „0” do klasy 8. W tej szkole liczebność poszczególnych grup nie przekracza 18 uczniów. Co widać w tabeli przesłanej przez ZSO.

W podstawówce w Tarnawie Dolnej uczniowie będą uczęszczać do 9 oddziałów, natomiast cześć klas została podzielona. I tak w klasie V stworzono dwa oddziały po 23 osoby. Szczegóły w tabeli poniżej.

 

W Zagórzu w SP nr 1 utworzono 9 klas, w tym „zerówkę”. Najwięcej uczniów będzie uczęszczało do klasy VIII i jest to 25 osób.

 

Zdecydowanie najwięcej osób, bo aż 268, będzie uczyło się w SP nr 1, czyli w podstawówce na Nowym Zagórzu. W związku z prośbami rodziców, aby ich pociechy nie odbierały edukacji w przepełnionych, 30-osobowych klasach, podzielono je na oddziały. I tak po dwa oddziały A i B utworzona w klasach: II, IV, V, VII i VIII. Ponadto poinformowano nas, że w „zerówce” zamiast 23 będzie 24 uczniów. Pozostałe, szczegółowe dane zawiera tabela.

Najmniej klas na ten moment zostanie stworzonych w szkole w Zahutyniu. Dzieci będą tam uczęszczać do oddziałów: „0”, I. II. III i IV. Dodatkowo na części zajęć lekcyjnych – 7 godzin – w klasach II i III nastąpi łączenie i lekcje bęą prowadzone w grupie 13-osobowej.


 

ZOBACZ PISMO: SZKOŁY PODSTAWOWE – ILOŚĆ UCZNIÓW

 

 

 

21-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)