REKLAMA
REKLAMA

GMINA ZAGÓRZ: Przedstawiono prognozowaną liczebność klas we wszystkich podstawówkach

GMINA ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W gminie Zagórz w końcu przedstawiono prognozowaną liczebność klas w poszczególnych szkołach podstawowych na terenie samorządu.

 

Jak poinformowała redakcję w poniedziałek o 18:36 Katarzyna Kuzio, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu, przedstawiono prognozowaną liczebność poszczególnych klas w szkołach podstawowych, które funkcjonują na terenie samorządu.

 

I tak w Szkole Podstawowej w Czaszynie w klasach od „0” do 8 będzie po jednym oddziale. Liczba uczniów waha się od 6 osób w klasie drugiej, do 19 w szóstej. Obrazuje to tabela poniżej, którą przesłano z ZOS.

Podobnie wygląda sytuacja w Szkole Podstawowej w Łukowem. Natomiast w tym przypadku na części zajęć – dokłądnie 5 godzinach – uczniowie klasy pierwszej i drugiej będa milei zajęcia łączone w grupie 15-osobowej. Liczby przedstawia kolejna tabela.

W Szkole Podstawowej w Porażu w roku szkolnym 2018/2019 naukę będzie kontynuowało 126 uczniów w 9 oddziałach, czyli od klasy „0” do klasy 8. W tej szkole liczebność poszczególnych grup nie przekracza 18 uczniów. Co widać w tabeli przesłanej przez ZSO.

W podstawówce w Tarnawie Dolnej uczniowie będą uczęszczać do 9 oddziałów, natomiast cześć klas została podzielona. I tak w klasie V stworzono dwa oddziały po 23 osoby. Szczegóły w tabeli poniżej.

 

W Zagórzu w SP nr 1 utworzono 9 klas, w tym „zerówkę”. Najwięcej uczniów będzie uczęszczało do klasy VIII i jest to 25 osób.

 

Zdecydowanie najwięcej osób, bo aż 268, będzie uczyło się w SP nr 1, czyli w podstawówce na Nowym Zagórzu. W związku z prośbami rodziców, aby ich pociechy nie odbierały edukacji w przepełnionych, 30-osobowych klasach, podzielono je na oddziały. I tak po dwa oddziały A i B utworzona w klasach: II, IV, V, VII i VIII. Ponadto poinformowano nas, że w „zerówce” zamiast 23 będzie 24 uczniów. Pozostałe, szczegółowe dane zawiera tabela.

Najmniej klas na ten moment zostanie stworzonych w szkole w Zahutyniu. Dzieci będą tam uczęszczać do oddziałów: „0”, I. II. III i IV. Dodatkowo na części zajęć lekcyjnych – 7 godzin – w klasach II i III nastąpi łączenie i lekcje bęą prowadzone w grupie 13-osobowej.


 

ZOBACZ PISMO: SZKOŁY PODSTAWOWE – ILOŚĆ UCZNIÓW

 

 

 

21-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)